Мер Херсона може зняти свого кандидата на довиборах у ВР в обмін на крісло губернатора для своєї людини.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав політолог Володимир Цибулько, коментуючи інформацію видання «Страна».

Цибулько важає, що Зеленський поставив перед своїм Офісом завдання – перемогти на обох округах, де тривають довибори у Верховну Раду. Це 197 округ в Черкаській області та 184 на Херсонщині.

«Мер Херсону, лідер регіональної партії «Нам тут жити» Ігор Колихаєв, знімає свого кандидата на виборах до Верховної Ради в обмін на крісло губернатора для своєї людини. В такому випадку в одні ворота вибори виграє представник «Слуги народу» Сергій Козир, до речі, діючий губернатор. Він їде працювати до Києва, а його місце займає Геннадій Лагута, той самий кандидат від колихаєвської політсили. Тим часом, в оточенні Колихаєва та пов’язаних фірмах ще тривають обшуки», - написав Цибулько.

Політолог вважає, що в Офісі Президента у такому випадку «зайняли для себе вигідну переговорну позицію»: отримають додатковий «штик» у Верховній Раді та контрольовану регіональну політсилу, з якою «Слуга народу» вже сформувала більшість в Херсонській облраді.

«Козир отримає мандат, а Лагута, як фронтмен партії «Нам тут жити», в якості губернатора буде призначений Президентом. І може в будь-який час на вимогу Зеленського покласти посвідчення на стіл, якщо він або його патрон дозволить собі антипрезидентську риторику чи дії, які підуть у розріз з політикою Офісу. Так працює наразі вертикаль і ми бачимо скільки останніми роками було змін голів обласних адміністрацій. Такий обмін не залишає Колихаєву простору для маневру, але зміцнить на певний час його авторитет у регіоні», - написав Цибулько.