Члени Наглядової Ради “Нафтогазу” мали бути вільними від матеріального інтересу, однак - працювали з надвисокими зарплатами і за викривленою моделлю. Про це йдеться у матеріалі Володимира Дольника для видання "Цензор.нет".

Експерт зазначив, що Наглядова Рада НАК “Нафтогаз” має захищати менеджмент компанії перед державою. При цьому, члени Ради мають бути вільними від матеріального інтересу. В Україні із самого початку дана модель була викривлена.

У членів Наглядової Ради натомість є надвисокі заробітні плати та компенсації витрат. Так, вони є навіть вищими за зарплатні в світових компаніях на кшталт OMV, Equinor чи PGNiG. При цьому, кількість членів у Наглядовій Раді Нафтогазу у кілька разів менша.

Дольник зазначив, що члени Наглядової Ради отримують понадринкову зарплатню, але не несуть фінансової відповідальності за свої рішення, що робить їх вразливими до корупційних ризиків.

Так, голова Наглядової Ради "Нафтогазу" Клер Спотісвуд отримала у 2019 році орієнтовну зарплатню у компанії у розмірі понад 282 тис. євро, тоді як на інших посадах у західних компаніях її заробіток був значно нижчим.

При цьому, невідомі суми місячних виплат членам Наглядової Ради, оскільки у річній звітності компанії вперше з 2015 року непрозоро прописані відомості щодо виплат і нагород. Зокрема, включені лише загальні суми без поділу по персоналіях і позиціях.

Експерт зазначив, що до відставки Наглядової Ради за відомостями про виплати можна було звернутись до Наглядової Ради, однак була велика вірогідність, що звернення переадресували б до “Нафтогазу”, оскільки у 2020 році питання забезпечення роботи системи внутрішнього контролю були з порушеннями норм передані Правлінню. Це створює базис, при якому правління компанії має перевіряти саме себе.

Варто зазначити, що інформацію щодо виплат не можна було б отримати ні в Наглядовій Раді, ні у “Нафтогазі”, оскільки винагорода НР виплачується відповідно до постанови Кабінету міністрів №668 від липня 2017 року та укладеного цивільноправового договору, умови якого є конфіденційними. Винагорода правлінню “Нафтогазу” теж є конфіденційною.

Нагадаємо, Україну накриють “тарифні бунти”: у Нафтогазі вже попередили.

Крім того, як повідомляє hyser, українцям показали, на скільки зросла платіжка за комуналку за рік.

Популярные статьи сейчас

Ученые рассказали, когда наступит конец света. Земля будет уничтожена полностью

Таранил все на своем пути. В Киеве у грузовика отказали тормоза

В России начали кричать о запрете входа украинским фанатам на матчи Евро-2020

Украину накроет испепеляющий циклон Zoe. Термометры будут зашкаливать

Показать еще