Вона була крихкою зовні, але дуже сильною всередині. Талановита радянська актриса Яніна Жеймо як ніхто інший впоралася з роллю Попелюшки в однойменному фільмі 1947 року за мотивами казки Шарля Перро. Ось тільки жінка все своє життя прожила не так казково, як її популярна героїня.

Їй було вже 37, а її дочці 16, коли Яніна Жеймо зіграла Попелюшку. Варто відзначити, що таємно від неї на проби запрошували 16-річну балерину, ось тільки та не мала стільки доброти, шарму і невинності, як Яніна. До того ж, 37-річна актриса відрізнялася дуже тендітною дівочою статурою і юним обличчям, а також була маленького зросту: 148 см і мала 31-й розмір ноги.

Відзначимо, що фільм "Попелюшка" вийшов в 1947 році, коли радянське суспільство тільки приходила до тями після військової розрухи і людям так хотілося вірити в щось добре і вічне. "Попелюшку" показали в Швеції, Австрії, Фінляндії та Японії. Ще б пак, дочка Сталіна, Світлана, так полюбила фільм, що Сталін наказав возити його по закордонах.

При цьому, в долі Яніни Жеймо Сталін зіграв погану роль, адже саме через його антипатії до актриса, вона не отримала жодної премії або звання, адже Йосип Віссаріонович не вважав її красунею. Йому більше подобалися актриси ставні, писані красуні.

Саме тому зірка з двома дітьми на руках ледве зводила кінці з кінцями і навіть деякий час не мала власного житла, тому тулилася в гаражі, переробленому під будиночок.

А ще актриса пережила блокаду, перенесла не одне любовне страждання і весь час плекала мрію лише про те, щоб повернутися в кіно. Ще б пак, її певрий чоловік виявився нікчемним батьком, завзятим картяром і вічно заздрив успішній дружині.

А ось велику моральну травму їй завдав другий чоловік, режисер Йосип Хейфіц, він же фактично і зламав її акторську кар'єру. Справа в тому, що Хейфіц не був ченцем, а Яніна не змогла пробачити зраду і на грунті переживань стала курити. Згодом її голос сильно змінився і ролей для неї не стало.