За статистикою щорічно від лікарських помилок помирає більше людей, ніж в ДТП. Неправильно поставили діагноз, зробили операцію, яка була не потрібна або влили не ті ліки - кожен з нас знає не одну схожу історію зі свого життя або близьких і знайомих. Іноді про причини скоєного можна лише здогадуватися.

Як правило, в основі всіх лікарських помилок - банальна недоученность, а іноді і просте людська байдужість. І не врятує таких горе-лікарів ніяка новітня техніка-будуть тільки покалічені життя.

Так, стало відомо що в Австрії закінчився суд над хірургом, який у травні в лікарні Фрайштадта ампутував літньому пацієнту (його ім'я, а також ім'я хірурга не розголошуються) здорову ногу замість хворої. При цьому на питання судді про те, чому лікар позначив для ампутації праву ногу замість лівої, відповідь була: "не знаю".

"Я знала, що повинна ампутувати саме ліву ногу, але я не можу відповісти, чому сталася помилка", — спробувала порозумітися в суді 43-річна жінка-хірург.

ДО РЕЧІ, "казус" розкрився лише через два дні після операції під час перев'язки кінцівки. Саме тоді пацієнту повідомили, що йому належить ще одна ампутація.

Відомо, що 82-річний пенсіонер помер через кілька днів після операції.

1 грудня, суд визнав лікаря винною в грубій недбалості і оштрафував на 2 700 євро (3 060 доларів). Також рішенням суду дружині пацієнта було призначено виплатити компенсацію в розмірі 5 000 €.

На даний момент лікар працює в іншій лікарні і може тепер оскаржити вирок.

У свою чергу керівництво лікарні Фрайштадта заявило, що інцидент стався "за збігом несприятливих обставин", і головлікар приніс публічні вибачення постраждалій стороні.

У медичному закладі також розповіли, що обставини цієї жахливої медичної помилки вони ретельно вивчили і зробили висновки. При цьому довелося провести медперсоналу повторний інструктаж схеми дій в операційній.

Популярні новини зараз

Реальна загроза: Лукашенко відправить на кордон з Україною цілий армійський контингент

Змусять голодувати: стало відомо, хто в Україні ризикує втратити пенсії

Вогонь на поразку. На українському кордоні сталася стрілянина

Нова абонплата. Українцям прийшли платіжки з "сюрпризом"

Показати ще

Раніше Hyser писав про те, що лікарі назвали напої, які допоможуть знизити тиск.

Також Hyser повідомляв, що медики розповіли, чому не можна пити алкоголь перед сном.

Нагадаємо, що лікарі розповіли, яка хвороба викликає синці на тілі.