Ні для кого не секрет, що регулярне вживання солодкого газованого напою може привести до цукрового діабету, ожиріння, до карієсу зубів, а також здатне викликати алергічні реакції. Ось тільки ніхто і ніколи не говорив про згубний вплив газованої води на мозкові функції. Підтвердили це вчені з Бостона.

"З'їж шоколадку, тоді мозок краще буде працювати"," нічого не міркую, треба солодкого з'їсти " - всі знають ці вирази і багато хто вважає їх істинно вірними. Ну а, враховуючи, що в літровій пляшці солодкої газованої води Близько 25 чайних ложок цукру, застосовують і її в якості солодкого допінгу.

А ось в британській газеті Daily Express з посиланням на вчених з Медичної школи при Бостонському університеті опубліковано дуже цікаве дослідження. Виявляється, напої з високим вмістом цукру руйнують мозок, з часом приводячи до зменшення префронтальної кори.

Такі висновки були зроблені не на порожньому місці. Вчені провели дослідження, під час якого спостерігали за групою з 4200 осіб. Так, добровольці розповіли, як багато солодких напоїв вони випивають, а фахівці перевірили взаємозв'язок між кількістю споживаного цукру і станом організму. Також вони проходили тести на рівень когнітивних функцій.

Неврологи Медичної школи Бостонського університету все ще спостерігають людей і їх переваги, проте професор Судха Сесхадрі вже заявила, що на обличчя явні погіршення функції пам'яті і зменшення обсягу головного мозку у тих учасників дослідження, які регулярно пили напої з доданим цукром, на відміну від тих, хто таке виключив зі свого раціону.

До речі, як відзначають дослідники, Заміна напоїв, що містять цукор, напоями з цукрозамінником не вирішує проблему.

Таким чином вже можна стверджувати не тільки про те, що цукор здатний надавати згубний вплив на мозкові функції, а й те, що при регулярному вживанні одного або двох склянок солодких напоїв щодня, людський мозок старіє на 5,8 року, а якщо більше двох склянок — на цілих 11 років.

Раніше "Hyser" писав про самому шкідливому для печінки напої, від якого краще утриматися.

Також наш портал повідомляв, що фахівці порадили чоловікам змінити раціон і виключити з нього одну кашу.

Нагадуємо, що були названі 10 продуктів, які зміцнюють серце.