Представники Нацкорпусу розповіли, що 25 листопада вони брали участь у кількаденному Міжнародному форумі об’єднань ветеранів, який пройшов за підтримки Мінветеранів у Миколаєві та за участі посадовців різних рівнів, учасників бойових дій і військовослужбовців канадської місії Unifier

Про це вони повідомили на своєму офіційному сайті.

Передусім у публікації розповідається, чим взагалі займалися учасники форуму: «Представники ветеранських організацій обмінюються кращими напрацюваннями щодо втілення соціальних проєктів, створення ветеранських просторів, концепції національно-патріотичного виховання, реабілітації та професійної адаптації учасників бойових дій, взаємодії з органами влади й місцевого самоврядування».

Як зазначає представник Нацкорпусу Ігор Зайчук, для реалізації корисних проєктів необхідно співпрацювати з місцевою владою та залучати кошти з бюджету. «Іноді без тиску на владу і без активної громадсько-політичної позиції цього не досягнути, тому треба вміти відстоювати свої проєкти», - підкреслює він.

Водночас керівник Черкаського осередку Нацкорпусу, ветеран полку «Азов» Дмитро Кухарчук акцентує на тому, що за право втілити власні ініціативи часом доводиться ще поборотися. Зокрема, каже він, у сьогоднішніх українських реаліях не варто розраховувати на те, що міська чи обласна влада або ж Міністерство у справах ветеранів прийдуть займатися цим самі. «Це щоденна кропітка робота. Потрібно весь час нагадувати про себе в різний спосіб. Інколи треба зробити так, щоб тебе не змогли не почути», - підкреслює Кухарчук.

Голова Запорізького обласного осередку Нацкорпусу Максим Зайченко пояснив зі свого боку, яку важливу роль у національно-патріотичних проєктах виконують самі ветерани. Передусім він акцентує на тому, що зараз є небезпека втрати української державності. «Виникає нагальна необхідність здійснювати системні заходи, спрямовані на посилення патріотичного виховання. Рушійним потенціалом в цьому процесі мають виступити саме ветерани», - пояснює Зайченко.

Він підкреслює, що ветерани вже продемонстрували, яку громадянську позицію вони займають і що готові й надалі виконувати свій громадянський обов’язок – захищати державу від ворожої агресії та відстоювати національні інтереси України. Принагідно голова Запорізького обласного осередку Нацкорпусу наводить у приклад ветеранські проєкти, які вже успішно втілили: наметовий табір «Січовик», Штаб оборони Запорізького краю, пам’ятний козацький хрест «Борцям за волю України», меморіал Захисникам України, Козацький спортивний центр «Спас Яр».

Як повідомляв Hyser, Нацкорпус закликає українців приєднатися до акції 1 грудня.

Також Hyser писав про те, що Жорін поділився своїми думками щодо операції затримання учасників ПВК «Вагнер».