Про це йдеться у Telegram Нацкорпусу.

Як повідомлено на сайті, Деснянський районний суд постановив взяти під варту чернігівського лідера антивакцинаторів та громадянина РФ. «Йому інкримінують статтю 109 ККУ «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади», - розповідають представники Нацкорпусу.

Зокрема, підкреслюють вони, під час протесту 25 жовтня лідер антивакцинаторів поширював фейки та заявляв, що вакцина призводить до смерті і потрібно познімати маски. «Серед «антивакцинаторських» гасел звучать також чіткі заклики до повалення конституційного ладу. Справа ж зовсім не в порушенні чиїхось прав чи свобод. Спочатку людей залякують, а потім цим користуються агенти РФ», - пояснює керівник Чернігівського осередку Національного Корпусу Олександр Тарнавський у себе в дописі.

Отже, підкреслює Тарнавський, йдеться про національну безпеку, а відтак він закликав СБУ не ігнорувати цього і вказав на справжні причини мітингу – дестабілізація ситуації в Україні. «Передаю привіт працівникам СБУ, які зайняті міжвідомчими війнами з ДБР і не реагують на очевидну загрозу державному суверенітету», - заявляє він.

Далі ж, повідомляє Нацкорпус, СБУ проводила обшуки та отримала докази ймовірного фінансування лідера антивакцинаторів з Росії та протиправної діяльності фігурантів цієї справи. Зокрема, зазначається у публікації, затримані хотіли створити свою «територіальну громаду» та «міліцію» і шукали для цього зброю та співучасників.

Принагідно на сайті розповідається і про львівського лідера антивакцинаторів Остапа Стахіва. Зокрема, сказано у публікації, Нацкорпус організовував проти нього акції та вимагав справедливого покарання за антидержавницьку діяльність, що закінчилося ув’язненням псевдоактивіста.

Як повідомляв Hyser, Нацкорпус закликає українців приєднатися до акції 1 грудня.

Також Hyser писав про те, що Нацкорпус повідомив, що 24 листопада відбувся суд над Стахівом.