Вже цілком очевидно, що режим Лукашенка зовсім скоро поплатиться за свої антидемократичні витівки.

У четвер, 10 червня, Європейський парламент ухвалив важливий документ, який визначить подальшу долю Білорусі. У цьому документі, а точніше-декларації, позначено, що Білорусь буде відключена від системи міжбанківського зв'язку SWIFT.

Крім того, країна ризикує отримати заборону на участь в Олімпіаді, а в якості «бонусу» Лукашенко і його оточення отримають більш жорсткі санкції фінансового характеру.

Як повідомляє Обозреватель, про це йдеться на сайті Європарламент. Резолюція була схвалена більшістю голосів-626 "за", 16 "проти"і 36 "утрималися". Вона містить позицію Європарламенту і 38 пунктів з конкретними пропозиціями щодо дій.

Зокрема ЄП закликала Раду ЄС розширити список осіб і організацій, на які поширюються санкції. Зокрема, пропонується включити до списку санкцій всіх причетних до примусової посадки літака Ryanair і затриманню Романа Протасевича та Софії Сапєги.

У проекті документа йдеться, що посадці літака в Мінську "є серйозним порушенням міжнародних конвенцій у сфері безпеки польотів" або навіть "актом державного тероризму". В контексті цього закликають:

звільнити Протасевича і Сапегу та інших журналістів і політичних в'язнів;

перевірити "можливу роль Росії" в посадці літака;

розробити план, який допоможе білорусам, які хочуть покинути країну.

Резолюція також передбачає, що установа не визнає Олександра Лукашенка президентом Білорусі і підтримує проведення нових виборів.

Про що ще йдеться в документі:

розглянути можливість тимчасово відключити Білорусь від платіжної системи SWIFT;

Популярні новини зараз

Не стало легенди фільмів "Далекобійники" і "Убивча сила"

Вчені розповіли, коли настане кінець світу. Земля буде знищена повністю

Відомий польський провидець попередив про велику біду на Євро-2020

Міф зруйновано. Який борошняний продукт дозволяє схуднути

Показати ще

запросити представників демократичних сил на саміт G7 і саміт Східного партнерства;

відмовитися від будь-якої фінансової підтримки режиму від усіх країн Євросоюзу;

посилити заходи проти контрабанди сигарет з Білорусі до Євросоюзу створити міжнародний трибунал для переслідування злочинів білоруського режиму і Лукашенка зокрема;

відсторонити Білорусі від участі в міжнародних спортивних організаціях і міжнародних заходах, включаючи чемпіонати Європи і світу, і Олімпійські ігри в Токіо;

закликати УЄФА забрати права на трансляцію Євро-2020 у Білоруського державного телебачення і безкоштовно передати їх незалежному телебаченню "Белсат".