Мало хто знає, що на ЗАЗ був сконструйований цікавий мікроавтобус

У радянські роки Запорізький автомобілебудівний завод запам'ятався людями в першу чергу модельним рядом "Запорожці", однак протягом всієї історії існування підприємства на ньому проектувалися й інші, вельми цікаві моделі, які не потрапляли в серію. Про одну з таких моделей, мінівені, розповів інформаційний портал "MMR".

Даний мікроавтобус являв собою дивний напівгрузовий і напівпасажирський автомобіль. Що ще цікавіше, спроектований він був на базі звичайного легкового серійного "Запорожця".

Мінівен повинен був приводитися в рух зусиллями чотирициліндрового двигуна з повітряним охолодженням, який видавав потужність до 27 кінських сил. Крім того, з "Запорожця" в цій моделі залишилися також і незалежна підвіска задніх коліс, і барабанні гальма.

Кузов автомобіля, з іншого боку, був повністю унікальний і збирався з нуля. У нього була особливість у вигляді великих дверей збоку. Конструктори задумували, що в салоні буде місце для шести пасажирів, однак якщо сидіння скласти, що мінівен перетворився б на невелику вантажівку, яка могла перевозити до 350 кг вантажу.

Сам автомобіль важило 700 кілограм, при цьому максимальна швидкість, яку він міг розвинути — 70 кг/год. На 100 кілометрів шляху було потрібно 7,5 літрів пального. У серію модель не потрапила через брак коштів, а що сталося з єдиним екземпляром-прототипом — невідомо.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що в Україні виявили "Славуту" - купе в ідеальному стані.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у мережі показали електрокари, розроблені в Україні.

Також "Hyser" писав, що українські автолюбителі розігнали радянський "запорожець" до 140 км/год.