В Україні набув чинності законопроєкт про електронні трудові книжки

У четвер, 10 червня в Україні починає діяти закон про електронні трудові книжки. З цього дня облік трудової діяльності буде вестися в електронній формі, що в свою чергу створює всі умови для автоматичного призначення пенсії. Про це йдеться в повідомленні пресслужби ПФУ.

Протягом п'яти років з моменту вступу в силу законопроєкту в електронний реєстр буде переноситися інформація про трудову діяльність українців з паперових трудових книжок. Протягом цього часу паперові Електронні книжки можна використовувати одночасно з їх електронним аналогом. На вимогу працівника роботодавець зобов'язаний вносити в неї інформацію про трудову діяльність людини.

Таке нововведення також створює всі умови для автоматичного призначення пенсії. Для цього в реєстрі застрахованих осіб повинна бути інформація про всі періоди трудової діяльності людини. Водночас збережеться можливість для призначення пенсії за зверненням до органів Пенсійного фонду.

Також Українець до досягнення пенсійного віку може проінформувати органи ПФУ про бажання вийти на пенсію в більш пізньому віці. В такому випадку автоматичне призначення пенсії проводиться не буде.

Варто зазначити, що якщо інформація про стаж та інші відомості в реєстрі відсутні, то ПФУ проінформує про необхідність надати ці дані. З дня досягнення пенсійного віку дається 3 місяці для надання документів. Якщо вони не будуть надані в покладений термін, то буде вважатися, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Раніше портал Hyser повідомляв, що експерти прогнозують проблеми з індексацією пенсій в Україні.

Також наш портал інформував, що українцям розповіли, як подати заявку на призначення пенсійних виплат через смартфон або комп'ютер.

Нагадаємо, що з 1 січня наступного року в Україні відбудеться черговий етап підвищення вимог до трудового стажу для виходу на заслужений відпочинок.