За статистикою в пострадянських країнах кожен четвертий громадянин уникає людей з інвалідністю і тільки 50% людей готові просто дружити з тими, до кого доля або обставини виявилися жорсткішими, ніж ДО ІНШИХ. Ось тільки випадок, що стався 4 червня в Одесі, показав неприховану людську підлість до таких людей.

Так, Сьогодні 10 червня, набула розголосу ситуація, коли трьох пацієнтів Одеського обласного медичного центру психічного здоров'я виявили на кладовищі в 7 км від закладу. Дістатися туди самостійно чоловіки навряд чи могли, адже всі вони мають інвалідність: у одного немає обох ніг, інший – з травмою голови, а третій пересувається поповзом. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денисова.

За словами чоловіків, Денисовій вдалося з'ясувати, що їх привезли на кладовище з медустанови і кинули напризволяще. Зараз, завдяки небайдужим громадянам, всі троє постраждалих тимчасово перебувають в Одеському міському центрі без певного місця проживання, де їх помили, переодягли і забезпечують їжею.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала главу Нацполіції і Міністрів соцполітики та охорони здоров'я розібратися в цій ситуації. Так, відомо, що одеські правоохоронці вже почали досудове розслідування за частиною 1 статті 135 КК України (явне залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження по малолітству, старості, хворобі).

Зі свого боку, помічники Денисової отримали коментар від керівництва обласного психдиспансеру. Там розповіли, що санітари психоневрологічного закладу не мають відношення до події і яким чином їх підопічні опинилися на другому християнському кладовищі не знають.

Однак, лікарі посилаються на те, що хворі мали можливість самовільно залишати медцентр і повертатися туди за бажанням, так як всі троє не були визнані судом недієздатними.

Раніше Hyser писав, що у Санкт-Петербурзі відкрився новий клуб, бенефіціаром якого називають Олександра Януковича.

Також наш портал повідомляв, що у Харкові прогримів вибух.

Нагадавши, киянин викинув собаку з вікна багатоповерхівки.