Як зміняться пенсії, зарплати і штрафи після збільшення прожиткового мінімуму

На сьогоднішній день прожитковий мінімум в Україні становить близько 2 тисяч гривень. Однак у Верховній Раді пропонують відчутно підняти його. Як підвищення прожиткового мінімуму відіб'ється на пенсіях, зарплатах і штрафах, розповідає портал Економіка 24.

Народні депутати пропонують перейти на нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму. Так, у 2022 році він становитиме 41% від середньої зарплати за 2020 рік плюс рівень інфляції за 2021 рік. При цьому пропонується щороку підвищувати прожитковий мінімум на 1% від середньої зарплати, поки він не досягне 50%.

Так, якщо підвести приблизні розрахунки, то прожитковий мінімум у 2022 році зафіксують на рівні 5132 гривні, що у 2,5 рази перевищує сьогоднішній показник.

На даний момент прожитковий мінімум в Україні становить 2189 гривень. У 2021 році заплановано кілька його збільшень, які заплановані на 1 липня - до 2 294 гривні і 1 грудня - до 2 393 гривень. При цьому наголошується, що прожитковий мінімум в Україні занижений, його вистачає хіба що на харчування, але не оплату комуналки, одяг та інші потреби.

Варто відзначити, що пенсіонерам і людям, чия зарплата прив'язана до прожиткового мінімуму не слід передчасно радіти. В уряді можуть відв'язати ці виплати від прожиткового мінімуму.

На сьогодні розмір мінімальної пенсії становить 100% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб – 1 769 гривень. Але навіть якщо у Верховній Раді приймуть законопроєкт, то мінімальні пенсії не піднімуться у 2,5 рази. При формуванні пенсій у 2022 році буде враховано 44% прожиткового мінімуму. Відзначається, що щороку, аж до 2021 року цей відсоток будуть збільшувати, поки він не досягне 100%. Таким чином наступного року мінімальна пенсія може скласти 1965 гривень.

Крім того, в документі пропонується окремо формувати розмір соцдопомоги. Тобто від прожиткового мінімуму соціальні виплати залежати не будуть. Так само буде і зі штрафами.

Раніше портал Hyser повідомляв, що пенсіонерам нарахують нові надбавки.

Також наш портал інформував, що українцям перерахують зарплати.

Нагадаємо, що українців почнуть позбавляти субсидій через нові правила.