Якщо у громадянина України є борг з комунальних послуг, то за законом у нього можуть забрати квартиру. Правда, лише в тому випадку, якщо сума боргу більш як 120 тисяч гривень. Якщо сума менша, то виселити не мають права.

Згідно із законом квартира або будинок, в якому проживає боржник, конфіскуються в останню чергу. А в першу стягнення звертається на окрему від будинку земельну ділянку, інші приміщення, що належать боржнику. Разом з житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу до нього земельну ділянку, що належить боржнику.

Також в рамках стягнення заборгованості можуть відібрати й продати на аукціоні машину, побутову техніку, одяг і навіть посуд. Але на кожного члена сім'ї зобов'язані залишити необхідний мінімум.

Зазначається, що процедура стягнення заборгованості дуже проста. Наприклад, це можуть зробити на підставі судового указу або розглянути справу в спрощеному позовному провадженні.

Потім видається документ, на підставі якого постачальнику можна йти до виконавця і відкривати виконавче провадження. Після чого визначають, яким майном володіє боржник і що підлягає стягненню.

Експерти відзначають, якщо у боржника немає ніякого доходу, коштів, іншого майна, коштом якого можна покрити заборгованість, то цілком можливим є стягнення нерухомості. Також варто знати, що відповідно до закону на суму заборгованості нарахують пеню, інфляцію і 3% річних.

Крім цього, постачальник послуги має повне право відключити комунальну послугу до погашення боргу.

Якщо на боржника вже подали до суду та очевидно, що рішення буде на користь комунальної структури (а позови про стягнення боргу суд задовольняє приблизно в 90% випадків), то, щоб зберегти своє майно, оптимальним варіантом буде визнати суму боргу та укласти мирову угоду.

Якщо відразу сплатити борг нереально, то необхідно укласти з комунальниками договір про реструктуризацію (розстрочку) боргу і виплачувати частинами.

Раніше "Нyser" писав про те, що українцям розповіли, як оформити субсидію, не виходячи з дому.

Також наш портал повідомляв, українцям змінили ціни на електроенергію.

Популярні новини зараз

Не стало легенди фільмів "Далекобійники" і "Убивча сила"

Міф зруйновано. Який борошняний продукт дозволяє схуднути

Україну накриє спопеляючий циклон Zoe. Термометри зашкалюватимуть

Зовсім здав Старий: Микола Расторгуєв зганьбився на концерті в Криму

Показати ще

Нагадуємо, українцям розповіли, як зменшити суми в платіжках за комуналку до 50%.