У фінустанові попередили українців про можливі зміни

В даний момент в українському парламенті велика кількість уваги приділяється обговоренню законопроект №4364, який передбачає зниження комісії за банківські перекази. У прес-службі ПриватБанку заявили про те, що це може призвести до неприємних змін.

Повідомляється, що в разі, якщо депутати Верховної Ради приймуть цей законопроект, то ПриватБанку доведеться зробити випуск і обслуговування платіжних карт платним.

У парламенті звернули увагу на те, що в Україні найвищий розмір комісії серед країн Європи, тому, просуваючи законопроект №4364, вони хочуть знизити комісію. Представники українських банків, природно, виступають радикально проти.

У Національному банку України заявляють про те, що прийняття цього законопроекту в першу чергу зашкодить звичайним клієнтам банку. Заступник голови правління Приватбанку Развана Мунтенау заявляє про те, що якщо комісію знизять, то звичайні українці зіткнуться зі зникненням програм лояльності, сервісів Google Pay і Apple Pay, а також з підвищенням вартості обслуговування.

Якщо комісію за операції знизять, то обслуговування карт буде обходитися українцям більш ніж в 200 гривень щорічно. Найсильніше це позначиться на українцях, що відносяться до соціально вразливих категорій, які використовують карти для отримання заробітної плати і пенсії, але не проводять фінансові операції.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що українцям розповіли про те, що в парламенті готується поправка до закону, яка дозволить знизити комісію при оплаті карткою, так що платити доведеться всього 1 відсоток замість 2 або 3.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в уряді підозрює "ПриватБанк" у шахрайстві. Передбачається, що до того, як банк був націоналізований, з нього було виведено 5,5 мільярдів доларів.

Також "Hyser" писав, що Українка в мережі поскаржилася на те, що термінал "ПриватБанку" позбавив її 1000 гривень через помилку в роботі.