Рятувальники знову попереджають про несприятливі погодні умови

Про те, що в західних регіонах нашої країни, в суботу та неділю, 27 і 28 Лютого, може спостерігатися підвищення рівня води, і не тільки, повідомляє пресслужба ДСНС Україна.

Через різке підвищення температури та рясних опадів, що випали раніше у вигляді снігу, в басейнах річок Сірет і Прут триває накопичення талих вод, з очікуваним підйомом рівня підйому до 0,2-0,7 метра над рівнем поверхні вже з цієї суботи. Також 27 і 28 Лютого аналогічні природні процеси спостерігатимуться в частині Дністра на напрямку Галич - Заліщики, з підвищенням рівня води в 0,5 - 1 метр. У Волинській та Львівській областях Західний Буг підніметься на 0,3 - 0,8 метра, а річка Дністер, в Івано-Франківській та Львівській областях - на 0,3 - 1,3 метра.

Критичний, "жовтий" рівень небезпеки оголошено в басейні річок Вишня і Сяну, поблизу села Твіржа, Мостиського району Львівської області. Тут рівень води збільшиться на 1,5-2 метри, з можливим виходом в заплаву. Цілком можливо, що в цьому районі води все ж досягне житло або оброблюваних земельних ділянок.

Паводок
Повінь. Фото: скріншот YouTube-відео.

Втім, це не єдина проблема, яка очікує жителів Закарпаття. Рясні опади та тривала відлига вже викликали підвищення рівня води в річках і водоймах, а після того, як потоки вийдуть за заплаву і її межі, протягом цілком може винести скупчилися на деяких ділянках купи сміття в прибережні зони інших регіонів нашої країни. Зокрема, це стосується Реї Тиса. Про такий розвиток ситуації попередив заступник голови Мінекології України Руслан Стрілець. А викликано це тим, що річища жодного разу не розчищалися за останні 30 років.

До слова, раніше "Hyser" писав про те, що через позапланове відключення поставок електроенергії, в приватному дитячому садку міста Харкова сталася пожежа.

Також раніше "Hyser" повідомляв про те, що в Одеській житловій багатоповерхівці, внаслідок загоряння, загинуло двоє людей.

А до цього "Hyser" розповідав про те, коли на територію України прийде справжня, тепла весна.