З'явилася нова інформація щодо тарифів на комунальні послуги.

За січень витрати на комуналку в українців зросли приблизно на 800-1000 грн. Але це ще не все, адже стало відомо, що наприкінці опалювального сезону може знову зрости в ціні електроенергія. Разом з тим постачальники отримають можливість ставити свої ціни на опалення і гарячу воду, пише "Оглядач".


Завдяки впливу Офісу президента, облгаззбути були змушені встановити тарифи на газ до 6,99 грн за кубометр, але на тлі цього розподіл блакитного палива подорожчав на 30-100%. Зросли в ціни тарифи і на холодну воду, електроенергію. І це при тому, що через сильні морози в січні, ще й споживання тепла збільшилося на 10%.

В результаті цього суми в платіжках і збільшилися на 800-1000 грн. Якщо підсумовувати, то ситуація в Україні наступна: холодне водопостачання та водовідведення в середньому подорожчало приблизно на 22%, а гаряча вода та опалення на 12%. Плюс до всього з 1 січня доводиться платити на 78 грн більше за електроенергію, чому посприяло скасування пільгового тарифу.

Українці вкрай незадоволені ситуацією, що склалася. Але якщо вірити словам прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд вже почав робити дії, націлені на те, щоб уповільнити зростання вартості комуналки. Таким чином:


Також він зазначив, що ті, хто не в змозі оплачувати комуналку, можуть розраховувати на субсидії. На ці цілі гроші в бюджеті передбачені і тільки в січні на компенсацію високих витрат направили близько 5 млрд грн.

Раніше "Hyser" писав про те, чому українці не зможуть платити за комуналку після січня.

Також наш портал повідомляв, хто і за яких умов може отримати субсидії заднім числом.

Нагадуємо, що НКРЕКП повідомила, як зміняться тарифи на електроенергію.