Ніхто не стане заперечувати, що збройний напад Росії на Україну викликав дуже активну дискусію в естонському суспільстві про те, як довго могла б у цій ситуації протриматися їх країна. Ще б пак, РФ останнім часом відкрито погрожує Естонії і має військові плани проти цієї держави. Більш того, депутат Державної Думи РФ Євген Федоров і зовсім пропонував минулого тижня відкликати визнання незалежності Латвії, Естонії та України.

В таких умовах не дивно, що країни Балтії задумалися про захист. Однак, як заявила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, діюча стратегія Північноатлантичного альянсу не врятує Естонію у випадку, якщо на неї нападе Росія. Таку інформацію опублікували журналісти видання Financial Times.

Політик вважає, що затверджену раніше оборонну модель НАТО потрібно міняти, адже якщо цього не зробити, то Естонія може просто бути знищена і зникнути з карти в разі російської агресії.

Крім того, вона закликала Альянс посилити свою присутність в країнах Балтії.

За словами Каллас, в оборонних стратегіях НАТО на сьогодні є сценарій, згідно з яким країни Балтії в разі нападу РФ можуть залишатися під російською окупацією протягом 180 днів. Однак 120 днів війни Росії проти України показали, якими руйнівними можуть бути наслідки російського вторгнення. Тому Естонії російська агресія загрожує знищенням, підкреслила прем'єр-міністр країни.

Популярні новини зараз

Лукашенко закликав Лаврова до ядерного удару, розповівши про "ядерні болванки"

Потужний потоп у Києві: машини затопило по самі дахи. Місто пішло під воду. Відео

Астролог, який попереджав про Кременчук, назвав нову небезпеку

Знак для Путіна: у Криму впав міст, почався потоп, оголошено режим надзвичайної ситуації

Показати ще

"Порівнюючи розміри України і країн Балтії, це означало б повне знищення наших країн і культури", – заявила Каллас.

Тому нинішня концепція НАТО не працює, сказала вона.

Каллас переконана, що союзники повинні розмістити в її країні більше військ – щонайменше 20-25 тисяч. Хоча вони не обов'язково повинні постійно там дислокуватися, проте перебувати на такій відстані від країни, щоб у разі нападу на неї могли оперативно прибути.

У Північноатлантичному альянсі відреагували на слова Каї Каллас. Представник НАТО зазначив, що Альянс має план для захисту союзників, однак подробиці цього плану не можна розголошувати.

Крім цього, чиновник сказав, що НАТО відкоригує свої сили і поліпшить свою готовність. На східний фланг направлять більше військових.

Читайте також:

Більше не напише: ЗСУ ліквідували офіцера РФ, автора книги"їх там немає".

Злетів у повітря разом з машиною: ліквідовано відомого соратника Медведчука.

У Росії розбився транспортний літак Іл-76, вижили не всі. Відео.