Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу РФ (відомого як ГРУ), яка повинна була допомагати ворогові в захопленні України.

До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач, який, за даними слідства, курирував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використовувати ці структури для швидкого захоплення України.

Про це повідомляти на сайті СБУ та в коментарі речника відомства Артема Дехтяренка.

"За ініціативою СБУ стосовно народного депутата Генеральним прокурором розпочато досудове розслідування.

Оперативна розробка мережі велася давно, але остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колеснікова. Власне, він, будучи негласним співробітником ГУ ГШ Росії з позивним" Ветеран", був зв'язківцем і фінансовим кур'єром між спецслужбами Росії і Деркачем.

Популярні новини зараз

У білоруські села і міста хлинуть сотні трун: експерт розповів, чого доб'ється Лукашенко вторгненням в Україну

Путін образився на жарт Заходу про нього роздягненого і коня. Вже навіть відповів

Це серйозно: міністр оборони Британії назвав ще одну країну, яку атакує Путін

Знак для Путіна: у Криму впав міст, почався потоп, оголошено режим надзвичайної ситуації

Показати ще

За словами Колеснікова, Деркач був завербований в 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ-начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алексєєв.

Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ РФ для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використовувати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркач.

Сам Колесніков після затримання пішов на угоду за звинуваченням і дав багато цікавих свідчень. У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду. Він розповів деталі діяльності мережі і відведену їй роль у підготовці до повномасштабної війни.

"При вході військ, коли буде ясно, що міста здаються, ці чопи ("приватні охоронні підприємства" – прим.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід в міста", – деталізує Колесніков.

Також Колесніков розповів, що ГРУ при захопленні столиці планувало використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які повинні були зайти з території Білорусі. Звідти-швидко просунутися до Києва, захопити урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке проголосувало б за створення нового уряду. Однак, ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками.

СБУ продовжує оперативно - слідчі заходи щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розгалуженої агентурної мережі", - йдеться в повідомленні СБУ.

Читайте також:

Перегрівся? Лавров заявив про напад НАТО і України на Росію.

Більше не напише: ЗСУ ліквідували офіцера РФ, автора книги"їх там немає".

Небезпека: Україну накриють шквали, град і потужні зливи. Будьте готові.