Литва, яка заблокувала транзит до Калінінграда санкційних товарів залізницями та автомобільними трасами, може стати новою жертвою російського агресора Путіна.

Як повідомляє УНІАН, про це в ефірі марафону FREEDOM розповів військовий експерт Михайло Самусь.

За його словами, головна мета Путіна – це захоплення Сувалксого коридору, який гіпотетично може з'єднати територію Білорусі з російською Калінінградською областю.

При цьому, за словами експерта, Путін користується слабкістю НАТО, яка оголилася під час вторгнення Росії в мирну Україну.

"Путін знає, що існують країни, та ж Німеччина чи Угорщина, можливо Франція, які не хочуть прямої війни з Росією. Вони розуміють, що вони до неї не готові", - пояснив експерт.

Популярні новини зараз

Путін лютує: ЗСУ знищили черговий десантний корабель РФ. Гарно палало

Лукашенко закликав Лаврова до ядерного удару, розповівши про "ядерні болванки"

Від прес-секретаря Путіна пішла дружина. Пєсков залишився один

Росія вже погрожує військовим ударом по Литві. Зроблено заяву

Показати ще

Самусь розповів, що з 2017 року Росія і Білорусь на навчаннях відпрацьовували можливе захоплення Сувалкського коридору, хоч і змінюючи в сценарії Литву на вигадану країну.

"На цих навчаннях цей Сувалкський коридор захоплювався протягом декількох годин. І, природно, за ці години може конкретно відреагувати або Литва, або тільки Польща. Як організація НАТО... Потрібно кілька днів, якщо не тижнів", - зазначив він.

На думку експерта, ситуація ускладниться, якщо для захоплення частини Литви Путін використовує "кримський" сценарій.

"Там немає ніяких оборонних ліній, там немає підготовленої оборони, там звичайні дороги, звичайні населені пункти, там фактично немає кордонів у зв'язку з тим, що це країни Європейського Союзу, країни НАТО. Між ними немає ніяких проблем. Тому Росія може цим скористатися... Вони входять в цей коридор і не починають стріляти. Як в Криму було: ми ввічливі люди, ми просто хочемо забезпечити проїзд наших поїздів і фур, ми нічого не робимо", - пояснив Самусь.

У такому випадку країнам НАТО буде важко довести про необхідність задіяння статті п'ять, адже не було ніяких військових дій. Це призведе до того, що для захисту Литви Альянсу доведеться першим відкрити вогонь.

Нагадаємо, останні кілька днів Росія починає всіляко погрожувати Литві, яка перекрила транзит санкційних товарів в РФ як залізницями, так і автомобільними шляхами.

На такі дії Литви в МЗС РФ відповіли, що якщо найближчим часом вантажний транзит в Калінінградську область не буде відновлений в повному обсязі, то країна-агресор "залишає за собою право на дії щодо захисту своїх національних інтересів".

У США не стали довго чекати і відповіли Кремлю, що вони твердо підтримують Литву і свої зобов'язання в рамках НАТО щодо захисту держав-членів після того, як Росія стала загрожувати Балтійській країні через транзитні обмеження.

Про це, як пише "Європейська правда", заявив представник Держдепартаменту Нед Прайс.

"Ми підтримуємо наших союзників по НАТО і ми підтримуємо Литву", - цитує заяву Неда Прайса журналістам агентство AFP.

Читайте також:

"Покриє всю Україну": військовий експерт попередив про потужні ракетні удари. Названо дні.

Новий перерахунок пенсій: скільки українці отримуватимуть з липня.

Схожий на Максима Галкіна: Олександр Пономарьов показав фото 15-річного сина.