Якщо сьогодні ціни на гречку злетіли до 80-90 гривень за кілограм, то найближчим часом ціни повинні різко обвалитися. Тому, не варто поспішати із закупівлею цієї популярної крупи.

Як повідомляє Телеграф, голова Міжнародної асоціації виробників і переробників гречки Микола Малієнко переконаний, що зростання цін обумовлене агресією Росії проти України, а також частково, її експортом закордон.

"Навесні добірне насіннєве зерно гречки наше господарство продавало по 32 000 гривень за тонну, були ті, хто продавав його по 50-70 тисяч гривень. Зараз же тонна товарної гречки на ринку коштує 40 000 гривень, в роздробі зрозуміло приблизно вдвічі дорожче", - зазначає він.

Експерт також зазначає, що гречки буде достатньо, дефіциту не передбачається.

"Після різкого падіння посівів гречки зі 100 тисяч гектарів до 67 тисяч і зростання цін на неї в 2021 році, аграрії нарощують площі під цю культуру. Наприклад, за моїми підрахунками в цьому році під неї було виділено приблизно 120-130 тисяч гектарів, при середній врожайності в 1 тонну з гектара, що цілком реально, ми можемо отримати 120-130 тисяч тонн гречки восени, чого цілком достатньо для внутрішніх потреб країни", — говорить Микола Малієнко.

Популярні новини зараз

Від прес-секретаря Путіна пішла дружина. Пєсков залишився один

Астролог, який попереджав про Кременчук, назвав нову небезпеку

У мережі показали фото пілотів, що випустили ракети по торговому центру в Кременчуці. Подивіться на них

Шойгу підставив Путіна: війна в Україні програна. Розвідка Британії підтвердила

Показати ще

Якщо аграріям вдасться зібрати такий урожай, за словами експерта, вже до листопада оптова ціна тонни гречки може впасти з нинішніх 40 тисяч гривень до приблизно 25 тисяч гривень.

"Це дасть роздрібну ціну гречаної крупи в магазинах в листопаді приблизно в 45-50 гривень за кілограм", — прогнозує Микола Малієнко.

Нагадаємо, директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі раніше заявив, що світу загрожує "пекло на землі", якщо війна РФ проти України триватиме і не вдасться розблокувати порти: дефіцит продовольства може дестабілізувати ситуацію в країнах, що залежать від експорту пшениці з України і Росії.

"Це дуже, дуже страшний час. Нас чекає пекло на землі, якщо ми не відреагуємо негайно. Найкраще, що ми можемо зробити зараз, - припинити цю прокляту війну РФ проти України і відкрити порти", - сказав Бізлі.

Десятки країн можуть зіткнутися з протестами, заворушеннями і політичним насильством в цьому році, оскільки ціни на продукти харчування ростуть по всьому світу, попередили в ООН.

Читайте також:

У Лаврова готові до переговорів і заговорили про "деконфліктинг".

Армія Білорусі риє окопи на кордоні з Україною: де це відбувається. Названо райони.

Текло через ніс: Путіну раптово стало погано, медики довго відкачували, - ЗМІ.