З 16 по 19 червня в Афінах відбувся Міжнародний аматорський турнір з боксу Кубок Акрополя. Збірна України з боксу там завоювала аж 5 медалей. Так, в модельній скарбничці "синьо-жовтих" 4 "золота" і одна "бронза". А ось Матвій Ражба ще й став сенсацією турніру.

Так, на турнірі під егідою Міжнародної асоціації боксу (IBA) в Афінах за участю українського боксера Матвія Ражби стався скандал.

Після фіналу в категорії до 80 кг 19-річний боксер відзначив свій тріумф на турнірі в Греції в стилі Олександра Усика. Після поєдинку Матвій вигукнув українським уболівальникам на трибунах: "Слава Україні!". Потім на рингу він станцював запальний гопак у чорній вишиванці та козацькій шапці.

Втім, подібне не надто сподобалося організаторам змагань. Вони попросили українця прибрати символіку.

Всі імена героїв турніру:

• золото-Бозорбой Матякубов (67 кілограмів),
  • золото-Матвій Ражба (80 кілограмів),
  • золото-Ілля Котляров (86 кілограмів),
  • золото-Олександр Гриців (від 92 кілограмів),
  • бронзову нагороду отримав Кирило Таран (71 кілограм).

Відзначимо, що спочатку гопак виконувався запорізькими козаками після їх перемог на полях битв. Сьогодні ж він став частиною українського фольклору і традицією, що збереглася до наших днів.

У сучасному суспільстві цей танець можна побачити не тільки на ТБ або в театрі. Так, українські боксери перейняли цю козацьку традицію і з гордістю його виконують після перемог.

Просто звірі: окупанти спеціально роздають українцям хліб біля переповненого моргу.

Форма для зеків і молотки в руках: як виглядає зсередини табір для російських полонених.

Безробітних українців відправлять на громадські роботи: розбір завалів, будівництво і поля.