Хоч офіційно Білорусь і не бере прямої участі у війні з Україною, проте всім відомо, що президент Росії Володимир Путін використовує територію підконтрольну Лукашенку для нанесення ракетних ударів по Україні. Про те, що готується чергова провокація, стало відомо виходячи з деяких фактів.

Стало відомо, що в ніч на 22 червня в Білорусь привезли нову партію російських ракетних установок для ЗРК "з-300" і "з-400" – не менше 16 ракет, а також, імовірно, один ЗРПК "панцир".

Про це заявила моніторингова група "Беларуски Гаюн" в Telegram , який відстежує пересування військової техніки по території Білорусі.

Так, вночі в аеропорт Гомеля прилетіли два Іл-76МД ВКС РФ, імовірно з Пскова:

  • перший літак (реєстраційний номер RF-76650) прилетів о 3:30 22 червня;
  • другий (RA-78845) приземлився о 5:30.

Після розвантаження, в 6:25 і 8: 00 літаки полетіли в Псков. А техніка в районі 8: 30 покинула аеропорт і висунулася в напрямку Річиці.

Популярні новини зараз

Там тисячі людей! Ракетний удар по великому торговому центру! Термінова Заява Зеленського

"Підвищена небезпека": астролог назвала критичний місяць для України

Поїхав до мамки: ЗСУ ліквідували важливого путінського найманця. Відомий по Чечні. Фото

Карма прийшла: ВСУ урили колишнього спецназівця з"Беркута". Фото зрадника

Показати ще

До речі, для подальшого транспортування ракет прибули тягачі БАЗ - 6402 в аеропорт ще напередодні, 21 червня в районі 23:30. Повідомляється, що коли тягачі проїжджали по вул.Радянській в Гомелі, то на всій вулиці цілеспрямовано гасили світло.

За останніми даними, через Мозир в напрямку Прудок вже було перевезено 28 ракет для зенітно-ракетних комплексів з-400 і з-300.

У Мозирі зафіксовано:

  • два Уралу з ракетами з-400;
  • 5 пускових установок зі складу з-400 на шасі МАЗ;
  • "Панцир-С1" на базі КамАЗа і Кунг

До речі, сьогодні Міністерство оборони Білорусі оголосило про "мобілізаційні навчання" з 22 червня по 1 липня в Гомельській області, що межує з Україною.

Читайте також: