Учасник бойових дій на Донбасі Володимир Фомицький з Кривого Рогу — доброволець батальйону "Кривбас". За його словами, при виході з "Іловайського котла" в 2014 році його взяли в полон російські силовики і чоловік пробув в заручниках у російсько-окупаційних сил 10 днів. При цьому після звільнення Фомицького з полону, його визнали непридатним до військової служби - ось так і вийшов позов.

Адвокат Дмитро Чернеш на прохання добровольця Фомицького, подав позов до посольства Росії в Україні, а також адресував його російському банку, який зможе виплатити кошти. Про це він розповів у коментарі "Радіо Свободі".

Судовий розгляд тривав майже два роки, але врешті-решт позов колишнього військовополоненого задовольнив Довгинцівський районний суд Кривого Рогу.

Крім того позов проти РФ чоловік також направив до Європейського суду з прав людини.

Популярні новини зараз

Знак з небес: патріарх Кирило впав на підлогу прямо посеред храму. Відео

Названо 4 українських міста, які Путін хоче зруйнувати і захопити

Не стало легендарного Юрія Шатунова з "Ласкавого мая". Все сталося миттєво. Деталі

Прям як Путін: режисер розповів, як Валюха зі" Сватів " називає Україну

Показати ще

За підсумком судового розгляду, суд вирішив стягнути з РФ і акціонерного товариства "Міжнародний резервний банк" (колишній Ощадбанк) на користь Фомицького один мільйон гривень компенсації моральної шкоди.

Рішення суду вже набуло чинності, позивач отримав відповідний документ. Термін апеляції закінчився.

"Тепер будемо реалізовувати рішення суду на практиці. А по цьому ж шляху може тепер йти будь-який громадянин України, який постраждав від агресії Росії", – заявив Чернеш.

Захисник пояснює, що виконавчі органи повинні забезпечити виконання цього рішення, де б ці гроші не були в світі.