Мало хто вже пам'ятає, але саме завдяки коронавірусній інфекції уряд України свого часу взяв на себе держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палив. Карантин позаду, а в країні військовий стан, тому 17 травня 2022 року було прийняте рішення, що однозначно не сподобається водіям, але є правильним в надважких умовах сьогодення.

Так, стало відомо, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів, очолюваний прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, призупинив державне регулювання цін на пальне. При цьому зафіксовано граничний кордон ціни на бензин у 52 грн/л, дизпаливо – 58 грн/л.

Про це в ефірі національного телемарафону розповіла перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, передає Укрінформ.

"У нас була дискусія з операторами ринку сьогодні, і за підсумками сьогоднішнього засідання штабу виникла домовленість, що ми з боку держави призупинили цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли мати весь доступний ресурс на європейському або навіть не європейському ринку транспортувати в Україну", – заявила чиновниця у вівторок увечері.

За її словами, це дозволить наповнити ринок і задовольнити попит українців вже найближчими тижнями.

Популярні новини зараз

Розігнав їх до чортової матері: Зеленський не витримав. Історичний указ

Названо 4 українських міста, які Путін хоче зруйнувати і захопити

Карма прийшла: ВСУ урили колишнього спецназівця з"Беркута". Фото зрадника

У Білорусь злітаються урядові літаки з Росії. Переправляють навіть машини. Щось починається

Показати ще

"При цьому ми, звичайно, очікуємо, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше 58 грн, на бензин - не більше 52 грн. Щойно ми відчуємо, що оператори зловживають становищем, ми запроваджуватимемо щодо них санкції. Моніторитимемо ситуацію щодобово", - зазначила Свириденко.

Нагадаємо, що через те, що російські окупанти знищили нафтопереробні інфраструктури та нафтосховища, в Україні виник дефіцит пального.

Читайте також: