Російський агресор угробив не тільки свою економіку. Завдано серйозного удару по економіці України. Якщо війна затягнеться ще на три-чотири місяці, уряду доведеться йти на непопулярні заходи.

Як повідомляє Дзеркало тижня, про це виданню The Economist розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

За його словами, не виключається варіант підвищення податкового навантаження на українців і одночасне зниження видаткової частини бюджету.

"Те, що в останні роки перетворилося на ринкову економіку, що вільно обертається, може зіткнутися з хвилею націоналізації, яка зведе нанівець роки важкого прогресу", - заявив Марченко.

Він також зазначив, вже приблизно на чверть скоротилися митні надходження через скорочення імпорту і призупинення багатьох мит. Також через війну країна щомісяця втрачає $5 млрд, що становить 5% ВВП України.

Популярні новини зараз

Ранковий обстріл України: Росія випустила десятки ракет по різних містах

Допомагав розвідці РФ і Путіну: СБУ викрила відомого народного депутата України

"Покриє всю Україну": військовий експерт попередив про потужні ракетні удари. Названо дні

Відео останніх хвилин життя Юрія Шатунова: друзі мало не виносили його з машини

Показати ще

Ураїна зазнає труднощів з експортом зернових, які вона не може вивезти через блокування українських портів, а також іншого продовольства, яке в тому числі закуповувала Європа.

Тим часом, з тривожною заявою виступили і в ООН. Там зазначають, що у випадку, якщо війна затягнеться на рік, 90% українців опиняться за межею бідності.

"Україна: зруйновані будівлі, дороги, мости, лікарні, школи на суму не менше 100 млрд доларів США. Половина підприємств повністю закрита, інша половина зазнає труднощів. Затяжний конфлікт може призвести до того, що 9 з 10 українців опиняться за межею бідності", — сказано в повідомленні.

Читайте також:

Буде перемога: на заблокованій "Азовсталі" відкрився "небесний портал". Фото.

Увійде в історію: Mcdonald's назавжди йде з Росії.

Повернення в СРСР: росіяни відродять випуск "москвичів". Вся справа в санкціях.