Історію цієї дев’ятирічної дівчинки лікарі називають справжнім дивом. Ще б пак, уламок від касетного снаряда пройшов понад 11 сантиметрів крізь увесь її мозок від лобної ділянки до потилиці, що спричинило кому, але львівським лікарям вдалось зробити неможливе.

Ця історія почалась в Миколаєві, куди родина Вавринюків приїхала з села, рятуючись від постійних обстрілів. От тільки російські окупанти дістали їх і там.

Так, під час обстрілу міста Миколаєва касетними снарядами 4 квітня 2022 року Ніна Вавринюк разом з донькою ледь врятувалися, ховаючись під час обстрілу на землі під стінами будинку у житловому кварталі.

"Там все вибухало, страхіття, що робилося. Я її закрила, як могла і сказала: "Доню, читай молитву". Вона читала молитву "Отче наш". Коли те все припинилося, сестра моя голову піднімає і каже: "Що то таке? В Софійки з голови фонтаном кров б’є", - пригадує мама Софійки.

Жінка буквально накрила свою дев’ятирічну доньку Софію собою, але уламок від касетного снаряда пройшов понад 11 сантиметрів крізь увесь її мозок від лобної ділянки до потилиці.

Популярні новини зараз

Краснодарський край стане частиною України: Потап потужно попередив росіян

Путіна задавлять: в "ЛНР" почалися бунти, дружини мобілізованих вийшли на протести

Якщо вторгнення РФ затягнеться, 90% українців опиняться за межею бідності, - ООН

ВСУ йдуть в контрнаступ. Зупинити неможливо. У МВС зробили заяву

Показати ще

Як правило, така травма зазвичай смертельна, або ж пацієнти втрачають здатність рухатися, говорити і мислити.

Рятувати дівчинку кинулися перехожі. Щоб не чекати швидку, до лікарні несли її на руках.

"В неї вже очка закривалися, ротик відкривався. Вона втрачала свідомість. І я цим хлопцям кричала "швиденько-швиденько". В лікарні кричала: врятуйте мою дитину!", – додає мама Софії.

Два дні дитина перебувала у комі. Коли опритомніла, то її перевезли до одеської лікарні, бо там було безпечніше. А наприкінці квітня евакуаційним потягом доправили до Львова.

Зараз вона наново вчиться рухатися та починає розмовляти після мега-складної операції. Про це повідомило у Facebook Перше медичне об’єднання Львова.

Праве око трохи коситься, а чомусь ліве погано бачить. Праве вушко погано чує, праву ручку вона погано підіймала, зараз трошки краще, і розтискати її гірше, взагалі не могла розтиснути. Зараз краще. І права нога: потрохи вчимося ходити, тренуємося", – розповідає журналістам мама дівчинки.

Зараз Софійка активно тренується, щоб продовжити вчитися грати на музичному інструменті та втілити свою найбільшу мрію й одного дня заспівати на сцені. А ще Софійка грається з іграшковим котиком і з нею працює психолог.

Далі родина за сприяння волонтерів поїде до Нідерландів.

Читайте також:

Росіяни прорвуться в бункер і розірвуть Путіна: що станеться найближчим часом.

Зеленському сказали покинути Київ. Ось що він відповів. Таке говорять герої на полі бою. Путін подавиться.

Жан Беленюк круто потролив Путіна: "мій ХЕРсон вам в рот не влізе...". Фото.