Російська окупаційна влада почала примушувати депортованих українців до отримання російських паспортів. Подібні репресії увійдуть у світову історію після каральних заходів Сталіна.

Як повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, путінські окупанти намагаються показати, що депортовані українці хочуть отримувати паспорти РФ. Це робиться для пропагандистських сюжетів.

"Примусова паспортизація громадян України, насильно вивезених на тимчасово окуповану територію АР Крим та м. Севастополя з Херсонської та Запорізької областей триває.

Окупаційна влада півострова зробила чергову картинку для пропагандистського телебачення рашистів, продемонструвавши як 10 осіб, які прибули до Криму з тимчасово окупованих районів материкової частини України, отримали Російський аусвайс за спрощеною системою.

З примусово переміщеними на півострів громадянами України проводиться "роз'яснювальна" робота щодо необхідності отримання рашистської червоної книжечки, оскільки без "документів", що засвідчують їх особу, проживати на території Криму їм не дозволять.

Популярні новини зараз

Не стало 15 молодих українок: росіяни знову вдарили по Азовсталі

Краснодарський край стане частиною України: Потап потужно попередив росіян

Якщо вторгнення РФ затягнеться, 90% українців опиняться за межею бідності, - ООН

Це вже знак: війська Путіна вдарили ракетами поруч з Польщею

Показати ще

Також наші громадяни потрапляють у фільтраційні табори, де у них забирають паспорти громадян України і видають документ на тимчасове проживання", - пише Денисова у своєму Телеграм-каналі.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росія депортувала понад 1,185 мільйона осіб з України, в тому числі 200 тисяч дітей.

Видання CNN у квітні провело розслідування, яке показало, що росіяни доставляли маріупольців до фільтраційного центру в селі безіменному, де вони реєстрували їх перед відправленням до Росії, багатьох проти їхньої волі.

Розвідка України також звітувала, що депортованих українців відправляють в економічно депресивні райони РФ. В якості кінцевого пункту призначення називають ряд північних областей, зокрема Сахалін.

Читайте також:

Росія готує удар. Будуть прориватися з двох напрямків. Заява розвідки.

Просто до сліз: Настя Каменських випустила зворушливу пісню про Україну.

Зеленський не витримав: розмова з Путіним один на один. Нехай запам'ятає.