Чеський президент Мілош Земан дозволив 103 громадянам країни вступити в Збройні Сили України і воювати проти російських окупантів. Рішення було прийнято на підставі заяв добровольців, а тепер документ повинен підписати прем'єр-міністр Чехії.

Про це в середу, 11 травня, передавати прес-секретар президента іржі Овчачек у власному Twitter-акаунті.

"Президент Республіки Чехія Мілош Земан підписав рішення про згоду вступу до Збройних Сил України 103 громадян на підставі їх заяви, поданої відповідно до Закону № 585/2004 "про військову службу та її забезпечення". Рішення підлягає контрасигнації Прем'єр-міністра", - повідомив прес-секретар Земана.

Варто відзначити, що Мілоша Земана довгий час називали "другом Росії", зокрема, через його проросійську позицію і підтримку президента. Однак все змінилося в 2021 році, коли розгорівся скандал навколо вибухів у чеській Врбетиці, до якої виявилися причетні росіяни. Після цього російська влада внесла Чехію в число "недружніх" країн.

Чеський президент тим часом змінив позицію по відношенню до Росії і Путіна, зокрема. Так, 24 лютого, в день масштабного вторгнення військ РФ в Україну, Земан заявив, що росіяни "виявилися божевільними". А в кінці лютого він зазначив, що" необхідно ізолювати божевільного (Путіна — ред.) " не тільки словами, а й конкретними заходами.

Популярні новини зараз

Таких тільки два: Росія позбулася чергового великого корабля. Кремль кипить

Немає слів: мати в один день втратила відразу двох синів. Вони захищали Україну

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Не привертайте біду: коли можна стригтися в травні

Показати ще

Читайте також:

Називається "Каратель": Сучасний дрон ЗСУ знищив цілу базу військ Путіна.

Путін готовий здатися: британська розвідка отримала Історичні дані.

З'явилися Поштові марки з Зеленським. Їх розкуповують за секунди. Фото нової марки.