Його проблеми зі здоров'ям почалися в кінці червня 2021 року. Саме тоді перший президент незалежної України не прийшов на урочисте засідання Верховної Ради з нагоди 25-ї річниці Конституції. На жаль, і перемогу над Росією йому не судилося відсвяткувати.

Так, стало відомо, що в Україні 10 травня 2022 року, о 17:00 за київським часом після тривалої хвороби пішов з життя Леонід Макарович Кравчук, перший президент незалежної України. Він займав пост глави держави в 1991-1994 роках.

10 січня 2022 року Леонід Кравчук відзначив 88-річчя.

Крім президентського поста, Кравчук в різні роки був головою Верховної Ради, народним депутатом, а в 2001 році був навіть нагороджений званням Герой України.

Популярні новини зараз

Є олігархи, готові виділити гроші на усунення Путіна, - російський опозиціонер

Маразм міцнішає: в Росії провели конкурс з прикрашання могил. Фото

Скоро і він потоне: росіяни знайшли заміну потопленому крейсеру "Москва"

Не привертайте біду: коли можна стригтися в травні

Показати ще

Також перший президент-лауреат премії Celebrity Awards 2020 в категорії "Людина року". З 2020-го очолював українську делегацію в Тристоронній контактній групі.

Відомо, що в 2021 році Леонід Кравчук більше місяця перебував у реанімації після операції на серці.

Нагадаємо, що вчасно покинувши ряди Компартії, Леонід Кравчук зумів перемогти в перших виборах президента незалежної України і це була "чиста" перемога, так як за нього проголосували більше 60% виборців.

Саме в період президентства Кравчука було сформовано повноцінне МВС, а ще Україна як незалежна держава була визнана міжнародною спільнотою.

А ще більшості українців правління Кравчука запам'яталося фінансовою кризою перших років незалежності країни. Однією з головних невдач першого президента досі називають провал у проведенні глибоких ринкових реформ, який призвів до спаду виробництва, зростання боргу перед РФ, дефіциту держбюджету і гіперінфляції.

Також Кравчука довгий час звинувачували в тому, що він не зміг затвердити Конституцію України і гімн на слова "Ще не вмерла Україна".

Ну а сьогодні, коли йде повномасштабна війна Росії проти України, багато хто згадував, що саме Леонід Кравчук відмовився від ядерної зброї і уклав Будапештський меморандум, який насправді не зміг у 2022 році гарантувати недоторканність кордонів України та її територіальну цілісність.

Читайте також:

Будьте готові: Telegram буде платним. Що зміниться.

Путіна ліквідують, лише при першій спробі натиснути "ядерну кнопку". Заява.

Від чотирьох тисяч до 600 гривень: українцям видадуть нові надбавки. Хто отримає.