У Російській Федерації у вівторок, 10 травня, відразу п'ять губернаторів областей заявили про своє звільнення. Мова про представників Томської, Кіровської та Саратовської областей, а також главі Марій Ел. Тим часом, губернатор Рязанської області зазначив, що в наступних виборах він брати участь не буде.

Про це передавати Російська служба BBC.

Першим про своє звільнення заявив губернатор Томської області Сергій Жвачкін, який займав цей пост з 17 березня 2012 року. До цього він був співробітником структур"Газпрому".

Слідом за ним про складання повноважень заявив губернатор Кіровської області Ігор Васильєв. Він пояснив, що звільнився "у зв'язку з наближенням закінчення терміну повноважень" і має намір "продовжити роботу на федеральному рівні".

Третім про звільнення оголосив губернатор Саратовської області Валерій Радаєв, який очолював Регіон останні 10 років – з весни 2012 року. Причин свого вчинку він не пояснив, проте його прес-служба повідомила, що на наступних виборах він не збирається висувати свою кандидатуру і планує "зосередитися на іншому напрямку роботи".

Популярні новини зараз

ВСУ йдуть в контрнаступ. Зупинити неможливо. У МВС зробили заяву

Є олігархи, готові виділити гроші на усунення Путіна, - російський опозиціонер

Скоро і він потоне: росіяни знайшли заміну потопленому крейсеру "Москва"

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

Після цього глава Марій Ел Олександр Євстифєєв виступив із заявою про те, що він хоче покинути пост керівника республіки, який займав з Вересня 2017 року. Про причини такого рішення він сказав: у зв'язку із закінченням терміну дії повноважень (хоча закінчуються вони у вересні).

Тим часом, губернатор Рязанської області Микола Любимов заявив, що допрацює до кінця свого терміну, але в наступних виборах участі брати він не планує.

Можна припустити, що такий крок губернатори зробили на тлі невдач російської армії у війні проти України, посилення санкцій проти Росії, погіршення ситуації в російській економіці і підписання президентом США Джо Байденом ленд-Ліза для України.

Читайте також:

Від чотирьох тисяч до 600 гривень: українцям видадуть нові надбавки. Хто отримає.

"Неминучий момент": Кулеба дав зрозуміти, що вторгнення РФ може бути пекельним.

Перша країна Європи визнала Росію країною-терористом. Путіна готові заарештувати.