Уряд прийняв рішення, згідно з яким майже мільйон ветеранів і жертв нацистських переслідувань отримають щорічну разову грошову допомогу. У 2022 році гроші нарахують в червні, при цьому виплати не будуть менше, ніж в минулому році.

Про це повідомили в прес - службі Мінсоцполітики з посиланням на постанова Кабміну від 07 травня 2022 р. No 540.

У документі зазначено, що виплати передбачені Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "про жертви нацистських переслідувань".

"Кабінет міністрів прийняв рішення про виплату разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань в умовах воєнного стану", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що виплата цієї допомоги під час війни буде проводитися з дотриманням усіх заходів безпеки інформації про одержувачів.

Популярні новини зараз

ВСУ йдуть в контрнаступ. Зупинити неможливо. У МВС зробили заяву

"Страшніше не придумаєш": олігарх з оточення Путіна розкрив його справжню хворобу

Таких тільки два: Росія позбулася чергового великого корабля. Кремль кипить

Не привертайте біду: коли можна стригтися в травні

Показати ще

Найменше, а саме лише 612 гривень, отримають учасники війни та колишні ув'язнені концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, особи, насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога.

Суму 966 гривень виплатять таким категоріям українців:

  • членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України;
  • членам сімей загиблих та подружжю померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, подружжю померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, якщо ті не одружилися вдруге.

Допомога в сумі 1 491 гривні одержавши учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) ув'язнені концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, а також діти, що народилися в зазначених місцях примусового утримання їх батьків.

Найбільше грошову допомогу отримають люди з особливими заслугами перед Батьківщиною – 4 421 гривню.

Право на отримання грошової допомоги в установленому розмірі мають громадяни і таких категорій: особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) ув'язнені концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин.

Їм буде надано:

  • 4421 грн - I група;
  • 3906 грн-II група;
  • 3391 грн - III група;
  • 1491 грн-учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) ув'язнені концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, а також діти, що народилися в зазначених місцях примусового утримання їх батьків.

Читайте також:

І як вам? Путін на параді в Москві оголосив Україну "своєю землею".

У Росії на" параді Перемоги " автоматників змусили цілитися в мирних жителів. Відео.

Україна сумує: не стало замкомандувача ВМС України.