Під час Параду Перемоги на Красній площі в Москві 9 травня президент Росії Володимир Путін заявив, що війна на Україні це потреба захисту Росії від НАТО. В Україні дипломати вже відреагували на таку скандальну заяву.

Так, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що якщо раніше Україна розглядала перемогу над Росією як відведення її окупаційних військ на позиції, що існували на 23 лютого, то тепер перемогою розглядається звільнення всіх тимчасово окупованих українських територій. Про це він заявив в інтерв'ю "Financial Times" написавши Українська правда.

Пряма мова: "Картина перемоги-це розвивається концепція.

У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, і розплата за завдані збитки.

Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті і виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то безумовно перемога для нас у цій війні буде звільненням інших наших територій".

Популярні новини зараз

ЗСУ підійшли в щільну до кордонів, вигнавши війська Путіна. Відео

У НАТО заявили про поразку Росії: всі плани Кремля впали

Це вже знак: війська Путіна вдарили ракетами поруч з Польщею

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

Кулеба сказав, що тільки поразка Росії дозволить Україні знову відкрити свої чорноморські порти і відновити експортну економіку.

Якщо Київ отримає "ще більшу військову підтримку, ми зможемо відкинути їх з Херсонської області, розгромити Чорноморський флот і розблокувати прохід" (до моря – ред.).

Але він також визнав, що кровопролиття може бути занадто великим, і Україні, можливо, доведеться вести переговори щодо врегулювання.

У такому випадку Київ хотів би "підійти до неминучого моменту з найсильнішими картами", сказав глава МЗС.

Кулеба сподівається, що західні партнери продовжать підтримку України і нададуть сучасну зброю для боротьби із загарбниками.

Глава МЗС упевнений, що союзники підтримають Україну до кінця, включаючи витіснення Росії з Донбасу і Криму, оскільки саме агресія Москви дала заходу нову мету.

За словами Кулеби, коли три місяці тому" демократія була в занепаді", а" авторитарні режими йшли в наступ", опір України"повернув США і ЄС єдність".

"Вони вже відчувають, що наша перемога буде і їх перемогою, і тому я вірю, що вони підтримають нас", – сказав міністр.

Читайте також:

Схоже на ядерний гриб: що відбувається в Китаї. Путін натиснув не ту кнопку?

Подивіться на це: в Росії вимагають захопити Польщу і всю Прибалтику. Це здорові люди?