Вже в найближчі кілька днів або, принаймні, протягом тижня українські війська зможуть впритул притиснути російських окупантів до їхніх кордонів, звільнивши солідну частину України.

Як повідомляє УП, про це йдеться в дослідженні організації Institute for the Study of War (ISW).

Зазначається, що такі прогнози базуються на успіхах ЗСУ, зокрема, у Харківському напрямку. Крім того, зарубіжні аналітики припускають, що українська армія незабаром перейде до контрнаступу.

"Український контрнаступ на північний схід від Харкова досягає значного прогресу і, ймовірно, просунеться до російського кордону в найближчі дні або тижні.

Російські війська можуть здійснювати обмежений відхід перед загрозою успішних українських атак і, як повідомляється, зруйнували три мости, щоб уповільнити просування українців.

Популярні новини зараз

Згоріло 50 мільйонів доларів: ЗСУ знищили гордість Путіна

Лукашенко "зламався": тепер він залежатиме від Києва, а не від Москви. Почалось

Це гарне знамення: в небі над Одесою зняли незвичайне явище. Фото

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

Армії зазвичай руйнують мости тільки в тому випадку, якщо вони вирішили, що не будуть намагатися перетнути річку в іншому напрямку найближчим часом; тому навряд чи російські війська найближчим часом приступлять до операцій з повернення північно-східних околиць Харкова, звільнених українськими військами.

Російські війська раніше зруйнували кілька мостів при відступі з Чернігівської області, як і українські війська, що відступали перед загрозою російського наступу в перші дні війни", - йдеться в прогнозі.

При цьому наголошується, що навіть якщо Путін і оголосить масштабну мобілізацію, це йому не допоможе здобути перемогу над Україною.

"Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські війська можуть бути не в змозі перешкодити українським силам досягти російського кордону навіть з додатковим підкріпленням.

Українські війська прямо не загрожують російським лініям комунікації на Ізюм (і ISW поки не може перевірити заяви про окремий контрнаступ України на Ізюм), але український контрнаступ демонструє перспективні українські можливості і може створити умови для подальших наступальних дій на північному сході Харківської області",-відзначають аналітики.

Читайте також:

Потужне відео: як ЗСУ "гримнули" російський вертоліт разом з десантом.

Бункер не допоможе, Путіна вже попередили, але не оголошують це, - російський правозахисник.

Горять кораблі Путіна: ЗСУ розповіли про ситуацію біля зміїного.