За 72 дні повномасштабної війни Росія випустила по Україні 1993 ракети, переважно по невійськових об’єктах. Більше того, 3 травня вперше з початку бойових дій війська РФ обстріляли Закарпатську область. Таким чином Росія, схоже, намагається припинити надходження озброєння з Заходу. Наразі російські війська не можуть похвалитися вагомими здобутками на фронті, тому українцям у знаковий день, 9 травня, варто бути особливо обережними.

Так, центр протидії дезінформації при РНБО закликав українців напередодні та під час 8-9 травня бути особливо уважними до сигналів повітряної тривоги через загрозу масованих обстрілів з боку Росії. Про це повідомляє Telegram-канал ЦПД при РНБО.

"Оскільки російські війська не можуть похвалитися вагомими здобутками на фронті до Дня Перемоги, підвищується ризик масованих обстрілів українських міст в ці дні (8-9 травня – ред.). Тому закликаємо особливо уважно реагувати на сигнали повітряної тривоги, а також дотримуватись правил в разі запровадження комендантської години", — ідеться у повідомленні.

Зазначимо, що 3 травня російські окупанти масово обстріляли майже всю територію України. Під приціл потрапили Вінницька, Львівська, Київська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Запорізька та Закарпатська області. В деяких областях спрацювала ППО, а от в більшості областях були зафіксовані пошкодження інфраструктури та довелось надавати допомогу пораненим.

Популярні новини зараз

Повернути Білгород в Харківську область: росіянам роздають цікаві листівки. Фото

Є олігархи, готові виділити гроші на усунення Путіна, - російський опозиціонер

Скоро і він потоне: росіяни знайшли заміну потопленому крейсеру "Москва"

Не привертайте біду: коли можна стригтися в травні

Показати ще

До слова, за даними чиновників США та Заходу, 9 травня президент Росії Володимир Путін замість так званої "спеціальної військової операції" може офіційно оголосити Україні війну. Це дасть йому змогу повноцінно мобілізувати російські резервні сили під час спроб завоювати схід та південь України.

За іншими припущеннями, 9 травня Росія може використати для оголошення анексії так званих "ДНР" і "ЛНР", повного контролю над Маріуполем і посилення наступу на Одесу.

Читайте також:

15-річна українка з простреленими ногами змогла вивезти поранених на машині.

Генерали повстали проти Путіна і почали зривати вторгнення в Україну.

Захищав Харків: не стало відомого українського чемпіона.