Після того, як армія Путіна зазнала колосальної поразки під час Першої чеченської кампанії, керівництву Кремля потрібно було щось робити з покаліченими офіцерами. Вони могли воювати, але у них не було жінок - їх просто кастрували чеченці, які боролися за незалежність своєї землі. Російське керівництво зуміло знайти калік, відправивши їх в українську Бучу, тим самим поповнивши запас "гарматного м'яса" з офіцерів.

Упродовж трьох тижнів після звільнення Бучі українськими військовими журналісти Reuters опитали 90 свідків, оглянули місця злочинів та знайшли кілька особистих речей російських окупантів.

В одному місці журналісти знайшли особисте посвідчення бійця полку "Витязь", який командує колишній особистий охоронець Путіна Віктор Золотов.

В одному з будинків місцевих мешканців знайшли лист до коханого, який адресований військовослужбовцю 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії, що дислокується в Пскові. Це вперше, коли журналісти зафіксували документально причетність військових "псковської дивізії" до воєнних злочинів.

У ході співбесід з очевидцями, а також моніторингу відеозаписів із соцмереж, Reuters встановило перебування щонайменше трьох підрозділів "кадировців" у Бучі.

Популярні новини зараз

Повернути Білгород в Харківську область: росіянам роздають цікаві листівки. Фото

Є олігархи, готові виділити гроші на усунення Путіна, - російський опозиціонер

Сатанинська місячна доба: коли чекати в травні і в чому небезпека

Немає слів: мати в один день втратила відразу двох синів. Вони захищали Україну

Показати ще

Мешканці розповіли, що 3 березня на головній Яблунській вулиці проїхали перша російська техніка з маркуванням V. Окупанти поселились в будинках, які виглядали найліпше, і наказали жителям не виходити з домівок.

50-річний Віталій Животовський розповів, що 3 березня близько 30 росіян влаштували в його домі свою штаб-квартиру, а йому з донькою і сусідом наказали мешкати в одній із кімнат у підвалі.

За кілька днів до іншої кімнати в підвалі російські окупанти почали приводити бранців-чоловіків із натягнутими на голову мішками. Одного разу Животовський побачив, як росіяни лупцювали чоловіка з мішком на голові, поки він стояв навколішки, зіпершись об паркан будинку Животовського. Росіяни кепкували, що спіймали "АТОвця". На тому місці тепер лишилися сліди від куль.

Ще одним доказом перебування "псковської дивізії" в Бучі стало посвідчення, яке знайшов місцевий мешканець у своєму будинку на вулиці Водопровідній. У ньому вказано номер військової частини 74268. Відповідно до російської бази даних, ця військова частина розташована в тій самій будівлі в Пскові, де квартируються військові 76-ої дивізії "псковських десантників".

Ще один мешканець знайшов перелік позивних імен на вулиці Вокзальній, які приписані різним військовослужбовцям 104-го десантно-штурмового полку 76-ої дивізії.

Місцеві мешканці розповіли, що на Яблунській, 144 окупанти влаштували місце для масових розстрілів. У підвалі цієї будівлі на початку березня переховувалося близько 90 цивільних.

Журналісти відвідали у квітні цю будівлю й побачили, що на першому поверсі були сліди куль та застигла кров на підлозі. У цій будівлі в той день військовослужбовці Нацгвардії України

Читайте також:

Знову даватимуть 6500 гривень. У Дії вже почався прийом заявок. Інструкція.

У вас відбирають удачу: не давайте нікому сіль в борг. Навіть якщо просять рідні.

Медведчук не знав: Оксана Марченко "знюхалася" з російським маніяком. Ось звідки гроші.