В поведінці Путіна простежується кілька чітких сигналів про те, що він вже готовий відмовитися від агресивної політики і поступово згортати вторгнення.

Так вважає заступник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. Ось що він написав з цього приводу:

71-й день війни відзначився кількома заявами з боку Росії, які чітко свідчать, як мінімум, про наміри не погіршувати ситуацію, якщо взагалі не про плани тим чи іншим чином вийти з війни.

По-перше, голова Держдуми РФ в ефірі радіо КП заявив, що Росія не буде наносити ядерний удар – як мінімум, першою: "що стосується Російської Федерації, Ви знаєте, у нас це закладено тільки як можливість відповіді на завданий удар. ...У нас це тільки відповідь, це тільки в рамках оборони, якщо завдадуть – ми відповімо".

По-друге, Путін у телефонній розмові з прем'єром Беннетом вибачився перед Ізраїлем за антисемітську репліку Лаврова про "Гітлера з єврейською кров'ю". Але в Росії про це мовчать.

Популярні новини зараз

Сатанинська місячна доба: коли чекати в травні і в чому небезпека

Згоріло 50 мільйонів доларів: ЗСУ знищили гордість Путіна

Путін готовий здатися: британська розвідка отримала Історичні дані

Не привертайте біду: коли можна стригтися в травні

Показати ще

По-третє, Лукашенко в інтерв'ю Associated Press сказав не тільки, що Байден – головний гравець в ситуації з Росією і Україною, але і виступив посередником від імені Кремля, подаючи сигнали про готовність Путіна до припинення війни: "і якщо тільки Джо Байден скаже: Все, мужики, повоювали, по-російськи кажучи, морди один одному набили – давайте, припиняйте! Війна нікому не потрібна, вона невигідна " - протягом тижня все припиниться!".

Все це пахне вже не імперською агресією, а звичайним таким політичним прагматизмом.

Ми бачимо явні ознаки бажання Путіна вийти із ситуації з мінімальними втратами. Тому що людина, яка готова почати ядерну війну, не буде вибачатися за черговий ляп перед Ізраїлем. І не переконуватиме Захід вустами Володіна і Лукашенка (бо особисто переконувати Байдена – це буде повний провал, а за допомогою того ж Лукашенка – нормально), що він – не настільки маніяк, щоб замислитися над його ліквідацією для попередження ядерної Третьої світової.

Хоча показово, що про вибачення російські ЗМІ мовчать. Тобто існує величезна різниця між внутрішньою і зовнішньою інформаційною політикою. Зовні меседжі відправлені, а всередині країни ніяких згадок про те, що цар прогнувся.

Отже, "віртуальна перемога" є оптимальним варіантом для Путіна. Цілком можливо, що 9 травня Путін оголосить не загальну мобілізацію, як наполягають імперці на кшталт Гіркіна, а "довгоочікувану перемогу над українськими нацистами". З публічною роздачею орденів і медалей "за визволення України" та окремих міст, а також почесних знаків "видатний антифашист". Окупанти проведуть парад у Маріуполі-і на цьому будуть сповзати з теми "досягнення цілей спецоперації".

Іншими словами, росіян будуть переконувати, що всі цілі досягнуті, Україна демілітаризована (з фото і відео розбомблених заводів), денацифікована (з відео "каяття полонених нацистів"), Донбасу "принесений довгоочікуваний мир". Всім спасибі, всі можуть розходитися.

Незважаючи на всі жарти підкреслюю: Путін – абсолютно осудний, прагматичний політик. Все, що світу представляється абсолютно ірраціональним маніяком, насправді цілком раціональне виконання запитів російського суспільства. Путін став таким президентом, якого хоче бачити середній росіянин. У 2000-му Путін пробував пограти в західника, в прагматичного ринковика і ліберала, але реакція росіян чітко показала, що це для них неприйнятно, вони свою владу бачать зовсім не так. І Путін став таким собі агресивним патріотом з червоною кнопкою (росіяни нею окремо дуже пишаються – що "можуть весь світ в руїни").

Але всі ці ігри Путін готовий продовжувати рівно до тих пір, поки це безпосередньо не загрожує його існуванню. А Захід явно дав зрозуміти, що готовий визнати Путіна неосудним маніяком і фізично ліквідувати як джерело ядерної загрози для планети. І тому Путін взявся подавати сигнали, що він готовий до вирішення проблеми.

Читайте також:

Знову даватимуть 6500 гривень. У Дії вже почався прийом заявок. Інструкція.

Готуємося: паливо дорожчатиме. Це вже точно.

Люди ними підтираються: Путін не зміг ввести рублі Херсонській області.