Сміття в космосі на сьогоднішній день вже є глобальною проблемою для операторів супутників і планувальників місій. Ще б пак, за оцінками Європейського космічного агентства (ЄКА), в даний час навколо Землі проносяться близько 36 500 фрагментів сміття шириною не менше 10 сантиметрів. Крім того, на навколоземній орбіті знаходиться близько 1 мільйона об'єктів діаметром від Від 1 до 10 см.у многома винуватцями такої ситуації є росіяни.

А у вівторок, 3 травня, стало відомо, що на орбіті розцвіла ще одна хмара російського космічного сміття. Йдеться про об'єкт № 32398, — це двигун космічного буксира, який допоміг доставити на орбіту три російських супутника ГЛОНАСС (аналог GPS в РФ) в 2007 році.

Так, Старий російський ракетний двигун вибухнув 15 квітня, утворивши хмару сміття з 16 фрагментів. Двигун належав ракеті-носію "Протон", на верхньому щаблі якої знаходиться два таких двигуна"системи забезпечення запуску".

Відомо, що вибухнув двигун СОЗ рухався навколо Землі по високоеліптичній траєкторії, наближаючись на відстань 388 км і віддаляючись на відстань в 19 074 км.

"Двигуни СОЗ не витрачають все паливо при запуску. І вони мають жалюгідну тенденцію вибухнути через роки або десятиліття, залишаючи купу сміття на високоеліптичній орбіті". Зараз вибухнуло щонайменше 54 двигуна СОЗ", - заявив астрофізик і фахівець з відстеження супутників Джонатан Макдауелл, який працює в Гарвард-Смітсонівському центрі астрофізики.

Популярні новини зараз

Аварія на російському підводному човні: стали відомі перші подробиці

Кінець Путіну: США відправлять в Україну "зброю судного дня". Ось і почалося

Україна нарешті закриє небо: Жданов розповів про винищувачі, ПРО і ППО

"Денацифікувався": Російський гімнаст, який показав букву Z на нагородженні, тут же був покараний

Показати ще

До речі, в даний час знаходиться ще близько 64 подібних пристроїв на навколоземній орбіті.

Читайте також:

Кремлівські ЗМІ пишуть, що ЗСУ володіють чорною магією. Це пояснює перемоги.

Курортного сезону в Одесі не буде. Можна підірватися на пляжі.

Путін цього не очікував: до його кордонів стягнули війська США і загін винищувачів F-35.