Місія Організації Червоний Хрест в Україні - у захисті життя людей, у діях, які здатні полегшити їхні страждання під час збройних конфліктів. Не дивно, що зараз, організація подбала про найбільш вразливих категоріях населення.

Так, стало відомо, що деякі українські переселенці зможуть отримати безкоштовно найнеобхідніші товари або продукти харчування. Це стало можливим завдяки ініціативі Червоного Хреста України за підтримки Всесвітньої продовольчої програми (WFP).

Перший етап програми стартував у Києві. В її рамках передбачається, що внутрішні переселенці( ВПО), які зареєструвалися після 24 лютого 2022 року в Києві, можуть отримати до 4500 грн допомоги.

Однак кошти будуть надаватися не у вигляді готівки або перерахування на карту. На першому етапі програми допомога видаватимуть у вигляді сертифікатів на покупки в мережі "Сільпо".

Про це повідомляти видання"Вечірній Київ".

Популярні новини зараз

Це вже знак: війська Путіна вдарили ракетами поруч з Польщею

Путін готує новий удар: під загрозою хліб і рослинне масло

"Страшніше не придумаєш": олігарх з оточення Путіна розкрив його справжню хворобу

Путін готовий здатися: британська розвідка отримала Історичні дані

Показати ще

Сертифікати на покупки отримають найбільш вразливі категорії, а саме:

  • сім'ї з трьома і більше дітьми до 16 років (дев'ять сертифікатів на загальну суму 4500 грн);
  • сім'ї, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років (можна отримати дев'ять сертифікатів на загальну суму 4500 грн);
  • люди з інвалідністю першої групи (можна отримати три сертифікати на загальну суму 1500 грн);
  • сім'ї, які утримують та виховують сироту до 16 років (дев'ять сертифікатів на загальну суму 4500 грн).

Співголова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Гоєнко пояснила, що якщо людина прийшла в "Сільпо" і сума його чека буде 510 гривень, наприклад, то потрібно буде доплатити всього лише 10 гривень. Але якщо чек складе 480 гривень, то здачу в 20 гривень видавати нікому не будуть.

Всім ВПО знадобляться для реєстрації в програмі паспорт, ідентифікаційний код та довідка про статус переміщеної особи.
Також потрібно буде підтвердити свою категорію-довідка про призначення групи інвалідності, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про опікунство.

Видача допомоги організована в двох пунктах:

  1. правий берег-вул. Володимирська, 51Б (Vcentri Hub) поруч з метро "Театральна", по середах і п'ятницях (для ВПО, зареєстрованих в Шевченківському, Печерському, Подільському, Голосіївському, Оболонському, Солом'янському та Святошинському районах);
  2. Лівий берег-вул.Миропільська, 19, поруч з метро "Чернігівська", по вівторках (для всіх інших районів).

Заявки приймаються з 10:00 до 16:00, все відбувається в порядку живої черги. Уточнити інформацію можна за телефоном 0 800 332 656.

Читайте також: