Як показала практика, проросійські настрої є не тільки в Україні. Незважаючи на жорстоку війну з боку Росії, такі погляди ще зберігаються в Європі і це, схоже, вже є явною загрозою європейським цінностям.

Проросійський президент Хорватії Зоран Міланович виступив проти вступу Швеції і Фінляндії в НАТО, пригрозивши ветувати його. Як повідомляє Фокус, про це політик заявив у вівторок, 3 травня, на брифінгу у Вуковарі.

"Якщо Кіпр може накласти вето на санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка, поки не вирішиться проблема з видобутком газу з Туреччиною, то чому б щось подібне не зробити Хорватії? Я накладу вето на вступ Швеції і Фінляндії в НАТО. Як диявол, грішна душа, я буду переслідувати кожного представника, який буде за", – заявив на весь світ Міланович.

Питання про вступ Швеції і Фінляндії в НАТО, за його словами, "прийшов несподівано, як весняний дощ", а пов'язувати його з Росією він не дозволить.

"Хто каже, що я-російський агент? Я з Росією ніяк не пов'язаний. Коли шеф "Газпрому" приїжджав в Загреб, від мене нічого не отримав. Не боюся ні росіян, ні українців, з погрозами легко розберуся", - сказав також президент Хорватії.

Популярні новини зараз

ЗСУ підійшли в щільну до кордонів, вигнавши війська Путіна. Відео

ВСУ йдуть в контрнаступ. Зупинити неможливо. У МВС зробили заяву

Сатанинська місячна доба: коли чекати в травні і в чому небезпека

"Страшніше не придумаєш": олігарх з оточення Путіна розкрив його справжню хворобу

Показати ще

До речі, минулого тижня він вже робив подібну заяву, назвавши перспективу приєднання Стокгольма і Гельсінкі до альянсу "небезпечним шарлатанством". Крім того, Зоран Міланович оголосив усіх членів хорватського уряду, які виступають за членство Швеції та Фінляндії в НАТО, зрадниками.

27 квітня Зоран Міланович заявив, що Фінляндія і Швеція не можуть приєднатися до альянсу, поки Боснія і Герцеговина не змінить свій закон про вибори. Міланович наполягає на виборчій реформі в біг для забезпечення "легітимного представництва хорватів".

Відомо, що голосувати за розширення НАТО повинен парламент Хорватії. Ось тільки ряд парламентаріїв поділяють аргументацію Мілановича про права хорватів в Біг і можуть таки не схвалити вступ до Альянсу Швеції і Фінляндії.

До слова, 21 квітня прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович заявив, що припиняє всі контакти з Мілановичем, тому що він "маніпулятор і людина з проросійськими поглядами".

Читайте також:

Росіяни повісили на українську вежу свій прапор. ЗСУ просто "бабхнули" цю вежу. Відео

На 9 травня Путіну доведеться вітати росіян з дефолтом. Це повний крах

Росіяни вже панікують: український снайпер "косить" їх за допомогою дрона. Відео.