В Україні вже давно ходять чутки, що Путін вирішив виправити помилку більшовиків, яку ті зробили в 1917 році, коли була повністю іскромсана "по живому" Таврійська губернія Російської імперії. У Кремлі щиро вважають, що захищають в тому регіоні свої споконвічно російські землі і піклуються про культурні, економічні та релігійні зв'язки. Схоже, свіжі дані розвідки США ці чутки підтверджують.

Посол США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі Майкл Карпентер 2 травня заявив, що США має в своєму розпорядженні "гідні довіри" розвіданими про найближчі плани Путіна. Так, американська розвідка вважає, що" десь в середині травня " Росія спробує анексувати Донецьку і Луганську області України, а потім піти за таким же сценарієм в Херсонській області.

"Згідно з останніми повідомленнями, ми вважаємо, що Росія спробує приєднати "Донецьку народну республіку" і "Луганську народну республіку". У звітах говориться, що Росія планує організувати "референдуми" приблизно в середині травня. Це просто з підручника Кремля", - сказав дослівно Карпентер.

Також Росія розглядає можливість провернути подібний план і в тимчасово окупованому Херсоні, де Москва нещодавно посилила свій контроль і нав'язала використання своєї валюти – рублів.

Карпентер також додав, що Росія використовує практику викрадення місцевих чиновників в окупованих українських містах і замінити їх на "групи, лояльні до Москви". Зникають також директори шкіл, журналісти, місцеві активісти та муніципальні чиновники.

Популярні новини зараз

Повернути Білгород в Харківську область: росіянам роздають цікаві листівки. Фото

Повний крах Росії: Європа поставила крапку. Потужний удар по Путіну

Немає слів: мати в один день втратила відразу двох синів. Вони захищали Україну

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

"Є інформація про те, що російські сили відключили інтернет і доступ до деяких стільникових телефонів в цих регіонах, щоб перекрити потік достовірної інформації", — сказав посол, додавши, що в цих містах РФ "може спробувати провести фіктивні референдуми, щоб спробувати додати видимості демократичної або виборчої легітимності".

Читайте також:

Не стало легендарного захисника України. Син розповів, як це сталося.

Ось це поворот: Папа Римський поїде в Москву до Путіна, а в Київ не збирається.

Хотіли заборонити Україну: під Москвою згоріло найбільше видавництво Росії.