Всі знають, що 24 лютого Президент України підписав Указ, згідно якого на період воєнного стану заборонено виїзд чоловіків 18-60 років за межі нашої держави. Однак і тут є винятки, окрім наявності на утриманні трьох дітей до 18 років.

Так, стало відомо, що водії-чоловіки призовного віку можуть перетинати український кордон, але для цього потрібно отримати цифровий інструмент для проїзду.

Обов’язкові умови для водіїв:

  • виїзд з України можливий лише у разі завантаження на експорт;
  • після завершення рейсу водій повинен обов’язково повернутися до України;
  • на зворотному шляху транспортний засіб завантажується гуманітарним вантажем.

Зазначимо, що заявку на перетин кордону потрібно подавати в кабінеті перевізника в системі "Шлях", обравши тему "Заявка на перетин 18-60" в меню замовлення дозволів. Після реєстрації в системі перевізник-резидент отримає порядковий номер, який присвоюється системою.

Популярні новини зараз

Історичний день: Зеленський розповів, що Україну чекає цього понеділка

Велика небезпека: на Львів і область насувається найпотужніший ураган. Краще сховатися

Вийшли два кораблі: Росія готується завдати ударів з Чорного моря. Попередження

Україна нарешті закриє небо: Жданов розповів про винищувачі, ПРО і ППО

Показати ще

Заявки акумулює Міністерство інфраструктури України, а потім передає до Держприкордонслужби. Там її розглядають та приймають рішення надання дозволу перетнути кордон.

Варто звернути увагу, що за надання такого дозволу, його можна буде побачити в системі не одразу. Бували випадки, коли він починав відображатися через добу після схвалення.

Рішення забронювати водія приймається за результатами поданої перевізником заявки за встановленою формою, але також можуть знадобитися додаткові документальні підтвердження. Рішення ухвалюють орієнтовно до трьох днів. Рішення про бронювання надсилається до Держприкордонслужби.

Такий же порядок встановлено для перетину кордону водіями-громадянами України призовного віку, які виїжджають на транспортних засобах з іноземними номерами. Однак у цьому разі форма встановленного зразка повинна заповнюватися перевізниками-нерезидентами.

До слова, наразі Міністерство інфраструктури разом з обласними військовими адміністраціями може бронювати військовозобов'язаних водіїв, щоб ті здійснювали перевезення для оборонних потреб. Але термін дії відтермінування не перевищує пів року.

Читайте також:

Путіна дістала імпотенція: відомий композитор проговорився про проблеми російського лідера.

Вже безногі тікають: потужний удар по базах Путіна. Шойгу вже допитують.

Сюрприз для Путіна: підірваний міст, яким війська РФ везли з Криму боєприпаси і паливо.