На 66-ту добу повномасштабного вторгнення РФ аналітики і військові експерти намагаються з'ясувати, якими будуть подальші дії Путіна і чого очікувати Україні напередодні "сакрального" для росіян Дня Перемоги 9 травня. Своєю думкою поділився і екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії Микола Маломуж.

Так, Микола Маломуж, екс-глава Служби зовнішньої розвідки, радник президента прогнозує появу нових гарячих точок біля кордонів України на третьому етапі війни. Адже недарма Росія усвідомлено влаштовує провокації в Придністров'ї.

Свій прогноз він озвучив в ексклюзивному інтерв'ю "Обозреватель".

Експерт вважає, що Росія проводить системну підготовку російського суспільства до загальної мобілізації та оголошення війни. У зв'язку з цим можливі теракти в Москві, Санкт-Петербурзі, Брянську, Бєлгороді та інших містах.

"Цей формат можливий, оскільки подібні методи російське керівництво застосовує постійно. У цьому ж ключі слід розглядати заяви про можливе застосування хімічної зброї, звинувачуючи нас. Це і напад на окремі об'єкти інфраструктури в Росії", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Історичний день: Зеленський розповів, що Україну чекає цього понеділка

Намагалися заховати в загальній могилі: під Харковом випадково знайшли Герасимова. Був першим після Шойгу

Дим видно навіть з Москви: в Росії палає найвідоміший центр авіації

Велика небезпека: на Львів і область насувається найпотужніший ураган. Краще сховатися

Показати ще

За словами Маломужа, недавні вибухи та інші інциденти в Придністров'ї використовуються, щоб показати "терористичну діяльність" України.

"Їм потрібно підготувати суспільство до тотальної мобілізації, до війни, і виправдати свої наступальні операції не тільки в напрямку Донецька, Луганська або півдня України, а й з боку Придністров'я", - додав генерал.

"В даному випадку мова йде про системну підготовку російського суспільства і про підготовку бойових засобів. Їм потрібні приводи. Для цього здійснюються провокації на кордоні з Росією, і в глибинці РФ, і в Придністров'ї", - додав він.

Маломуж вважає, що подібна масштабна підготовка ведеться для початку третього етапу глобальної війни.

"Якщо найближчим часом не будуть досягнуті домовленості за участю Ердогана щодо можливих механізмів припинення війни, можлива третя фаза, для якої будуть формуватися нові сили, організовуватися провокації по всіх гарячих точках, включаючи російські території, південь України і Придністров'я. Можливо нагнітання ситуації з боку Білорусі, але це поки менш реально", - сказав він, додавши, що шансів почати масштабну операцію проти України у російської армії в Придністров'ї немає.

Читайте також:

Путіна проклянуть: залишки елітної дивізії РФ відправляють в "дрімуче пекло".

Буряти проти кадирівців: війська Путіна не поділили українців.