Дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України буде ліквідовано протягом наступного тижня, але відбудеться "незначне подорожчання нафтопродуктів". Про це у Facebook повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Перша віцепрем'єрка пояснила, що дефіцит утворився внаслідок ракетних ударів Росії по паливній інфраструктурі України у квітні: знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, основного виробника пального в Україні, а також низку великих нафтобаз зі значними запасами палива.

"Упродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідовано, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України", – написала вона.

Пізніше представник Кабінету міністрів в Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що з метою запобігання дефіциту палива уряд вирішив підвищити граничний рівень торговельних надбавок на пальне.

Для дизелю надбавку підвищили з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), для бензинів – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%).

Популярні новини зараз

ВСУ йдуть в контрнаступ. Зупинити неможливо. У МВС зробили заяву

Повернути Білгород в Харківську область: росіянам роздають цікаві листівки. Фото

Скоро і він потоне: росіяни знайшли заміну потопленому крейсеру "Москва"

Немає слів: мати в один день втратила відразу двох синів. Вони захищали Україну

Показати ще

Підвищення цін пов'язане, за словами Свириденко, насамперед із більшою ціною логістики, через складні маршрути й використання кількох видів транспорту.

Читайте також:

Помстимося за кожного українця: Польща направила в Україну танки.

Попередження: людей просять не повертатися до Києва! Загроза зросла.

"Бойові дії будуть в Росії": у Зеленського зробили гучну заяву.