Травень ознаменується для українців не тільки традиційними святами, а й змінами в системі оплати за природний газ, що викликано набранням чинності з 1 травня законопроекту №2553. Так, замість звичних кубометрів природного газу з травня українці будуть оплачувати кіловат-години енергії.

Документ, прийнятий ще в листопаді 2021 року змінює систему обліку природного газу – тепер замість звичних кубометрів його облік буде вестися в кіловат-годинах енергії. Саме кіловат-годинник будуть вказуватися в майбутніх платіжках за"блакитне паливо".

Як пояснили автори законопроекту, це нововведення відповідає стандартам Євросоюзу, що полегшує інтеграцію України в енергетичну систему ЄС, а по-друге, більш справедливим ціноутворенням, оскільки при обліку враховувалася якість газу. У разі, якщо якість газу виявлялася поганою, споживач може платити за неякісне паливо менше.

Для перерахунку кубометрів природного газу в кіловат-години енергії ще в 2017 році була розроблена спеціальна формула, в ході якої число кубів множиться на середньозважене значення вищої температури згоряння. Останнє в свою чергу вираховується за ще більш складною формулою.

В результаті всієї цієї роботи буде з'являтися вирахувана кількість кіловат-годин, які і буде пропонуватися оплатити споживачеві в одержуваної платіжці.

Популярні новини зараз

Прожарить до +32: в Україну йде дика спека

Є олігархи, готові виділити гроші на усунення Путіна, - російський опозиціонер

Скоро і він потоне: росіяни знайшли заміну потопленому крейсеру "Москва"

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

Читайте також:

Донецьк у вогні! Перше відео. Навіть небо плавиться. Це кінець світу.

Кінець Росії: транспортна блокада, Путіну не дадуть втекти.