У разі визнання державою-спонсором терроризму, Росія зіштовхнеться з “суперкатастрофічними” санкціями. Але для цього потрібна політична воля США. Детальніше про це УНН поговорив з колишнім міністром закордонних справ України Володимиром Огризком.

"Якщо американці визнають країну державою-спонсором тероризму, то кількість санкцій, які падають їй на голову, стає просто величезною. Тоді не треба ніяких додаткових узгоджень, прийняття якихось додаткових законів (Конгресом). Тоді адміністрація просто робить все те, що вона хоче, і це значно, по-перше, пришвидшує процес, а по-друге, робить його дуже і дуже широким. Це те, що в американському випадку дасть безумовний результат", - каже Огризко.

На його думку, у разі, якщо такі санкції введуть США, чимало інших західних країн послідують їхньому прикладу.

Водночас, з його слів, у ЄС немає аналогічного списку держав-спонсорів тероризму. Водночас, якби європейські країни вслід за США почали вводити обмеження проти Москви за підтримку тероризму, на думку фахівця, це завдало б дуже потужного удару по росії і не лише політично.

На питання про те, наскільки реальною є вірогідність, що США підуть на подібний крок, співрозмовник відповів, що "все реально, коли є політична воля".

Популярні новини зараз

Буде бідність: названі місця, в яких не можна зберігати гроші. Одне з них-книги

Якщо вторгнення РФ затягнеться, 90% українців опиняться за межею бідності, - ООН

На АЗС знову дозволили підняти вартість бензину і дизеля. Якими будуть ціни

Росіяни вже в паніці: як ЗСУ дають жару на американських БТРах. Відео

Показати ще

"Якщо політичної волі нема, то це нереально, якщо вона є – то це реально. Якщо виходити з обставин і фактів, то цього більш ніж достатньо, бо те, що робить на сьогодні росія – це насправді державний тероризм. Тут навіть не спонсор тероризму, а тероризм у самому чистому вигляді. Тому, якщо говорити про факти, то їх удосталь. Питання лише в тому, чи політики захочуть ці факти використати для того, щоб прийняти відповідне рішення", - зазначив він.

Не знайтись політичної волі у США, на його думку, може з кількох причин.

"Це (включення Росії до списку держав-терористів – ред.) означатиме, що наступний крок має бути ще жорсткішим. А це вже пов'язано, зазвичай, із необхідністю додаткових обґрунтувань, додаткових оцінок тощо, додаткової роботи. Одним словом, тут усе пов'язане. Додаткові санкції – це, як ми знаємо, справа важка для двох сторін, тому що будь-які санкції це з одного боку покарання одних, але, вводячи санкції, економічних збиткыв зазнають й інші", - зазначив він.

Щодо наслідків вірогідного рішення США, Огризко нагадав, що наразі до списку держав-спонсорів тероризму включено лише декілька країн, зокрема Іран, Куба та Північна Корея.

"Це – тотальне енергетичне ембарго. А що таке в контексті росії енергетичне ембарго? Це те, що власне і потрібно для того, щоб росію поставити на коліна. Це справді повне і тотальне заморожування всього, що є у фінансовому плані, припинення торгівлі тощо. Це дуже серйозні речі. Тому, думаю, саме через те, що це перехід у такі суперкатастрофічні санкції – американці будуть певний період часу думати над тим, чи визнавати росію країною-спонсором тероризму і відразу вводити ці санкції", - додав він.

Читайте також:

"Демілітаризувалися": у Росії зіткнулися два вертольоти, є жертви.

У Зеленського допустили удари по російських базах: "будемо захищатися...".

Rolls-Royse Соловйова: росіянам показали весь автопарк друга Путіна. Нехай подивляться.