Протягом тривалого часу багато істориків звинувачували Сиріла Еванса, телеграфіста найближчого до "Титаніку"корабля "Калифорниен", в бездіяльності. Еванс спав, коли сусіднє судно подавало сигнали про лихо. Але чи міг Еванс дійсно допомогти людям з потопаючого корабля?

Про це йдеться у матеріалі британської Міггог, повідомляти OBOZREVATEL.

За словами історика і експерта по "Титаніку" Паркса Стівенсона, в ту нещасливу Ніч 14 квітня 1912 року корабель "Каліфорніен" виявився найближче до місця аварії "Титаніка". Радист" Каліфорніена "заснув на посту, тому не чув сигналів про лихо.

За наявними даними, радист заснув о 23: 30 14 квітня 1912 року - всього за пару хвилин до того, як сталося зіткнення "Титаніка" з айсбергом. Радиста дуже довго звинувачували в тому, що, якби він не заснув, то "Каліфорніен" міг би надати допомогу людям з потопаючого корабля. У ту ніч "Каліфорніен" дрейфував на місці, перебуваючи всього в декількох милях від "Титаніка". При цьому, корабель "Карпатія" зміг подолати 60 миль, щоб надати допомогу людям з потопаючого корабля.

Стівенсок вивчив всю наявну інформацію і дані і вважає, що радист "Каліфорніена" "діяв вкрай непрофесійно" і "не виконав свій обов'язок" в ту ніч. Однак, чоловік не міг зменшити кількість загиблих.

Популярні новини зараз

"Готуються до довгої війни": міністр оборони Резніков озвучив плани Путіна

"Зірвали задуми" у Росії розповіли, навіщо насправді вторглися в Україну

Маразм міцнішає: в Росії провели конкурс з прикрашання могил. Фото

"Його вже довели": екс-агент КДБ розповів, що зробили з Путіним

Показати ще

За словами експерта, до катастрофи "Титаніка" мало хто цілодобово чергував на морських телеграфних станціях. Тієї ночі Еванс відключив свою станцію, тому що його кораблю нікуди не потрібно було плисти. Також, якби радист не пішов спати і залишався на посаді, отримавши сигнал лиха з "Титаніка", то "Каліфорніен" все одно не зміг швидко опинитися на місці катастрофи. На це йому б знадобилося кілька годин.

Зокрема, в денний час знадобилося б більше двох годин, щоб повільно вибратися з льоду в чисту воду і дістатися до місця катастрофи. Вночі це зайняло б набагато більше часу

Стівенсон вважає, що, якби" Каліфорніен", отримав сигнал лиха, почав рух у бік потопаючого корабля, то прибув на місце, коли "Титанік" вже затонув би. Багато людей вже були б вже мертві.

Крім цього, висувається припущення про те, що радист "Каліфорніена" спробував відправити попередження про льодовики на "Титанік", але радист "Титаніка" Джек Філліпс сказав йому "заткнутися", тому що в той момент прийшло інше повідомлення.

Стівенсон зазначив, що Еванс винен, тому що він був зобов'язаний поставити перед своїм повідомленням букви MSG, щоб це повідомлення передали капітану, тому що воно стосувалося навігації. Експерт вважає, що Еванс вчинив недбалість, в результаті якої загинуло багато людей. Він не передав важливу інформацію і просто ліг спати.

За словами історика, навіть це не сильно вплинуло на хід подій. Того дня "Титанік" на прийшло кілька попереджень про льодовики. Серед них було і більш раннє повідомлення "Каліфорніена", яке відправляв Еванс. Перший раз колега Філліпса, Гарольд Брайд отримав попередження і передав його капітану Едварду Сміту.

Стівенсон, говорячи про катастрофу "Титаніка", сказав, що завжди необхідно професійно виконувати свої обов'язки, тому що ніхто не може знати, що може статися.

Стівенсон також працював з режисером Джеймсом Кемероном над його документальним фільмом про "Титаніка" - "Привиди безодні" (2003 рік). Стівенсон і Кемерон написали книгу "Досліджуючи глибини" (2017 рік).

Раніше "Hyser" повідомляв про те, що з'явилися нові фото з легендарного лайнера "Титанік".

Наш портал писав, як змінилися зірки фільму" Титанік " за 24 роки. Фото "до і після".

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах несподіване виявили загублений "корабель-привид".