Уряд затвердив Порядок консервації земельних ділянок. Це ті ділянки, які вважаються деградувалими і малопродуктивними.

На сайті Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру повідомляється, що сталося це 19 січня 2022 року.

Експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак каже, що в нашій країні під господарське використання зайнято 92% території, а рівень розораності становить понад 54%, пише "Апостроф".

Відомо, що в Україні згідно з різними даними близько 15-18 млн гектарів земель вважаються хімічно забрудненими і малопродуктивними. Виходить, що питання консервації земель досить актуальне на даний момент.

Берещак вважає, що є землі, яким необхідно дати "перепочинок" і землі, на яких потенційно небезпечно вирощувати будь-які продукти.

Популярні новини зараз

"Зірвали задуми" у Росії розповіли, навіщо насправді вторглися в Україну

Роки 2-3: У МВС заявили, скільки може тривати позиційна війна

Москва палає: небо закрило чорним димом. Люди в паніці. Відео

"Страшніше не придумаєш": олігарх з оточення Путіна розкрив його справжню хворобу

Показати ще

У документі йдеться, що заморозити ту чи іншу земельну ділянку можливо незалежно від форм власності і з ініціативи самого власника. Однак крім цього, причиною "заморозки" можуть стати і результати перевірок територіальних органів Держгеокадастру та Держекоінспекції.

Земельна ділянка, фото: соціальні мережі

Щоб законсервувати землю необхідно укласти договір між власником і місцевим органом влади. У документі обумовлюється місце розташування ділянки, вказується його кадастровий номер, вид і спосіб консервації, а також термін і ціна.

Використовувати землю протягом терміну дії договору не можна. Таким чином практично виключена схема примусу фермерів до "заморожування" і продажу землі за безцінь.

Разом з тим Берещак переживає, що таким способом можна "провернути" деякі махінації. Так, наприклад, законсервувати землю, щоб залишити дрібного фермера без доходу, протягом якого він може повністю розоритися.

Раніше Hyser писав про те, що українців сповістили про новий податок на землю з 1 січня.

Також Hyser повідомляв, що за земельні паї доведеться платити по півтори тисячі.

Нагадаємо, що українців змушують продавати землю по 300 гривень за один гектар.