У мережі обговорюють дивовижну історичну знахідку, пов'язану зі знаменитим українським гетьманом Пилипом Орликом.

Зокрема, йдеться про його особисту печатку. Уточнюється, що знайдена вона була в Королівському архіві в Швеції. Про це повідомляє український історик Тарас Чухлібманцер на своїй сторінці в Facebook.


За його словами, вдалося відшукати оригінальну особисту печатку з гербом" Новина " гетьмана Пилипа Орлика, яка до цього часу не була відома світовій та українській історичній науці. Варто відзначити, що історик поділився фотографією цієї печатки, уточнивши, що вона публікується вперше в свято Василя, 14 січня 2022 року, на його сторінці.

Справа в тому, що раніше історикам не було відомо навіть про існування цього артефакту.


До слова, в українській історії Філіпп Орлик відомий як політичний, державний і військовий діяч. Крім того, він був генеральним писарем (1702-1709) і гетьманом Війська Запорозького у вигнанні (1710-1742). Після смерті Мазепи Орлик був проголошений мазепинцями гетьманом у вигнанні в місті Бендери.

До всього іншого він ставився до шляхетського роду Орликів чеського походження, який використовували гербом"Новина". Варто додати, що подробиці про її виявлення історик уточнювати не став, але можливо ними він поділиться трохи пізніше.

Раніше "Hyser" писав про те, що дивна діра в естонському лісі спантеличила людей, адже такого ніхто ніколи раніше не бачив.

Також наш портал повідомляв, що дайвери знайшли загадковий підводний човен часів Другої світової.

Нагадуємо, що археологи виявили загадкові будинки вікінгів в їх бойовий корабель, що вразило всіх.