У популярному додатку "Дія"з'явилася оновлена функція електронного підпису. Для того, щоб оформити дію.Підпис.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, тепер українцям більше не потрібно буде крутити головою перед камерою смартфона. Після оновлення функції українцям потрібно буде тільки моргати очима. Після такого просто дії документ буде підписаний.

За словами Федорова, якщо у людини є електронний підпис, то нею можна буде завірити будь-який PDF-документ. Наприклад, заява на порталі Дія, довіреність, будь офіційний лист і навіть договір на оренду житла.

Федоров зазначив, що Дія.Підпис також можна використовувати для того, щоб створити електронний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу. За його словами, такий електронний підпис надійно захищений. Крім цього, цей підпис не можна підробити, тому всі дані захищені.

За словами міністра, на даний момент використовувати дію.Підпис можуть тільки ті українці, у яких є біометричні документи. Йдеться про ID-картку або закордонний паспорт, який був зареєстрований в системі Дія.

Міністр також показав українцям, як правильно користуватися новою функцією на порталі Дія.

Федоров показав, як користуватися оновленим функціоналом на прикладі підписання онлайн договору оренди житла з власником квартири через портал Дія.

  • Спочатку людині необхідно авторизуватися на порталі Дія. Після цього користувач повинен здійснити вхід в сервіс для того, щоб підписати необхідні документи. Щоб це зробити, людина повинна звернути увагу на верхнє меню в розділі "Довірчі послуги". Тут потрібно вибрати пункт "Підписати документ". Після цього вибирається потрібний спосіб: звичайна електронний підпис файлом або Дія.Підпис.
  • Коли користувач вибирає Дія.Підпис, то на екрані його комп'ютера з'явиться QR-код. Цей код необхідно просканувати, використовуючи додаток Дія для смартфона.
  • Після цього в додатку відкриється функціонал для створення електронного підпису. Також включається передня камера телефону. Раніше на цьому етапі користувач повинен був крутити головою для ідентифікації, але зараз потрібно просто моргати очима. Після виконання цих дії користувач повинен придумати і ввести чотиризначний код.
  • Якщо людина правильно виконав всі дії, то на комп'ютері в режимі теперішнього часу здійснюється процес авторизації.
  • Після цього можна буде завантажити файл з необхідним документом. Коли виконана завантаження документа, то Користувачеві необхідно натиснути кнопку "Підписати" і ввести код (цей код користувач вже раніше вводив в додатку).

У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що завдяки прийнятому закону Про режим paperless в Україні тепер з'явилося поняття електронних документів.

Цифровізація є новою правовою та соціально-політичною реальністю, в якій вже живе більшість світових країн. В даний час цифровізація є одним з найважливіших і основних факторів розвитку економіки будь-якої держави.

Україна в новій реальності реалізує перші кроки. Створення чогось нового завжди несе певні ризики і вимагає певного часу для реалізації. Однак, цифрові нововведення дозволять спростити життя українцям, відкриють нові горизонти і прискорять впровадження сучасних технологій.

Популярні новини зараз

Втратила близьку людину. У Пугачової траур, вся сім'я сумує

Це все змінює. У Швеції знайшли особисту печатку українського гетьмана Пилипа Орлика

Росія почала закуповувати в Україні елітні труни"Патріот". На них навіть є герб РФ. Фото

Сумує вся країна: не стало зірки фільмів "Гараж", "Вокзал для двох", "Аварія-дочка мента"

Показати ще

Наш портал писав, що у додатку» Дія " з'явилася Нова корисна функція.

Нагадаємо, що програма" Дія " почне автоматично викликати українців на судові засідання.