Фінансові установи України мають повне право заблокувати банківську карту клієнта, а також звернутися за поясненнями. Все це може статися, якщо банк помітив нетипові операції, які не відповідають фінансовим можливостям клієнта.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на закон про Фінмоніторинг.

Закон про Фінмоніторинг спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства та держави, забезпечення національної безпеки шляхом визначення правового механізму запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового ураження.

Згідно з нормами Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом...", українські банки повинні ідентифікувати платників. Згідно з нововведеннями, людина може поповнити готівкою банківський рахунок або карту без ідентифікації особи, якщо сума не перевищує 5 тисяч гривень.

Якщо за один день на рахунок клієнта надійде кілька платежів по 5 тисяч гривень, то фінансова установа має право тимчасово заблокувати рахунок клієнта, а також попросити пояснення щодо грошових коштів.

У вересні минулого року максимальна сума переказів без ідентифікації особи зросла на 1 гривню. Закон був прийнятий через те, що в більшості випадків українцям було просто не дуже зручно переводити суму до 4999 гривень. Саме тому максимальну суму переказів вирішили збільшити до 5 тисяч гривень.

Також минулого року в Кабміні спробували збільшити розмір максимальних анонімних переказів до 25 тисяч гривень. Однак рішення з цього питання відклали.

Українські банки можуть встановлювати власні норми системи фінансового моніторингу.

В даний час норми закону про фінмоніторин не поширюються на:

  • Якщо людина оплачує житлово-комунальні послуги, податки, штрафи, інші обов'язкові збори і платежі (незалежно від суми);
  • Якщо людина оплачує кредит і суми не перевищує 30 тис. грн;
  • Якщо людина здійснює грошові перекази для оплати товарів і послуг. Ці перекази здійснюються платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • Всі готівкові грошові перекази в межах України, якщо сума не перевищує 5 тисяч гривень;
  • Якщо людина знімає грошові кошти з банківського рахунку.

Нововведення в законі про фінансовий моніторинг почали діяти в квітні 2020 року.

Раніше "Hyser" повідомляв, що Монобанк попередив українців про грандіозну аферу.

Наш портал писав, що ПриватБанк і Монобанк тимчасово заблокують картки українців.

Популярні новини зараз

Екологічне лихо в Одесі. Пожежа охопила унікальний природний парк

"Хвойда-тур": Ігор Кондратюк зірвався на Ані Лорак через її повернення в Україну

Ковзала «персиком» на поручні: Тіна Кароль здивувала непристойною поведінкою. Відео

Сумує вся країна: не стало зірки фільмів "Гараж", "Вокзал для двох", "Аварія-дочка мента"

Показати ще

Нагадаємо, що в Україні масово блокують карти та перекази: кому чекати перевірок і що не можна робити.